П’ятниця, 17 Травня, 2024

Історія розвитку кіберспорту міста

В Україні кіберспорт визнано офіційно, відповідне рішення ухвалили у 2020 році на засіданні Комісії з визнання виду спорту. У різних містах щорічно проводять турніри, де гравці можуть не тільки продемонструвати свою майстерність, а й заробити грошову винагороду. А як розвивався кіберспорт у Дніпрі, розповімо детальніше. Далі на dnepr-future.

Розвиток кіберспорту в Україні

Кіберспорт уже встиг стати частиною сучасної культури, з кожним роком у цієї індустрії з’являється дедалі більше шанувальників. Це не дивно, адже відеоігри стрімко захопили серця мільйонів людей по всьому світу, а після того, як почали відбуватися й турніри для кіберспортсменів, став “народним” видом спорту XXI століття. 

Для України офіційне визнання кіберспорту стало історичним моментом, адже це фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. 

Близько 600 мільйонів гравців по всьому світу прагнуть досягти нових висот, а в нашій країні культура кіберспорту теж продовжує розвиватися, є сильні гравці. 

Українські команди регулярно перемагають на різних турнірах по всьому світу, до того ж кіберспорт – це справжній бізнес, який приносить багато користі.

Перемога у світовому турнірі

В Україні кіберспорту стали приділяти уваги набагато більше після того, як команда гравців “Natus Vincere” змогла досягти видатних результатів у грі “Counter Strike 1.6” на світових змаганнях. 

До 2010 року в розвинених країнах не чули про український кіберспорт, хоча у Швеції, Голландії та Польщі вже давно розвивався цей напрямок, виховувалися гравці та створювалися команди. 

Саме у 2010 році українські хлопці змогли вписати свої імена в історію кіберспорту та завоювати три найпрестижніші на той момент чемпіонські титули (“IEM”, “ESWC”, “WCG”). Одним із тих, хто допоміг команді здобути перемогу, став засновник й тодішній менеджер команди Олександр “ZeroGravity” Кохановський. 

Після закінчення турніру він розповів, що статус офіційного виду спорту – це велика перемога та заслуга всіх гравців ринку, ентузіастів, професійних і аматорських команд, усіх, хто брав участь та вигравав у десятках міжнародних турнірів. Саме завдяки зусиллям багатьох людей на кіберспорт звернули увагу й почали сприймати на рівні з іншими змаганнями. 

Новий статус кіберспорту став для України початком шляху із завоювання лідерства в цій індустрії. Першим великим кроком у цьому питанні стало заснування Української професійної кіберспортивної асоціації.

У 2020 році в Україні пройшов масштабний турнір “ROG AUTUMN CUP 2020” з “CS:GO”. У ньому взяли участь понад 150 команд із різних міст, 16 найсильніших колективів вийшли до фіналу, який потім проводився у форматі онлайн. 

Розвиток кіберспорту в Дніпрі

Дніпро швидко став одним із міст, де стрімко розвивалася культура кіберспорту. 

Ще у 2018 році за підтримки Федерації кіберспорту України (UESF) у місті відкрили першу в Україні академію “Windigo Academy”. Навчатися студенти почали на базі ультрасучасного ігрового центру “Windigo Arena”, у самому центрі міста. 

У 2019 році у Дніпрі пройшов фінал зі змагань у “Dota 2” та “CS:GO”. Гравці зібралися в академії на базі “Windigo Arena” в ТРЦ “Мост-Сіті”, а для фінальних перегонів організатори обладнали сцену в одному із залів кінотеатру “Мост-Кіно”.

Перед турніром організатори провели відбіркові ігри у кожній області України, проїхали близько 33 тисяч кілометрів. У відбіркових турнірах брали участь понад 10 тисяч гравців, а до фіналу дійшли найсильніші: 250 людей у складі 52-х команд (по 5 гравців у кожній).

За титул чемпіона в підсумку поборолися 4 команди, які змагалися до 2-х перемог. 

У дисципліні “Dota 2” з рахунком 2:1 перше місце посіла київська команда “Burning Fire”, а друге місце – команда “Чортові професіонали” з Харкова.

У дисципліні “CS:GO” з рахунком 2:0 перше місце виборола команда з Одеси “Gucci Squad”, а на другому місці опинилася команда під назвою “BTMH” із міста Черкаси.

Крім звання чемпіонів України з кіберспорту, кубків і медалей переможці також отримали тоді по 200 тисяч гривень за перші місця, й по 80 тисяч гривень за другі.

Таким чином переможці відбору отримали можливість не просто заявити про себе, як про найсильнішу команду України, а й заробити цілком реальні гроші. 

Президент Федерації та засновник “Windigo Arena” Артур Єрмолаєв розповів, що в кожній грі тоді прописали обов’язкові правила і повідомили про певний результат, якого треба досягти, щоб виграти. 

І “CS:GO”, і “Dota 2” граються 5 на 5, але дуже сильно відрізняються між собою. Тому команда з 5 гравців має досягти мети, перемогти супротивника й, відповідно, виграти матч. 

У зазначених дисциплінах потрібна й тактика, й інтелект, й швидкість. 

Саме тому кіберспорт нічим не відрізняється від стандартного спортивного змагання, хоча й немає конкретного виду фізичної активності. Уся активність дуже схожа на шахи, але перед комп’ютером.

Турнір із таким призовим фондом проводився вперше не тільки у Дніпрі, а й по Україні загалом. Він дав змогу вивести місто та академію на новий рівень, про змагання дізналися й за кордоном. 

Примітно, що саме у Дніпрі розпочала свою діяльність Федерація кіберспорту. “Windigo Arena” швидко стала просунутою і сучасною кіберспортивною ареною, де почали проводитися аматорські турніри. 

Фінал такого знакового турніру було логічно провести саме в такому місці. 

У 2021 році у Дніпрі провели турнір із кіберспорту на “Playstation” серед школярів. Звичайний стадіон біля школи на кілька годин перетворили на спортивну кіберарену, там з’явився великий екран і колонки, ігрова консоль. Вів захід професійний коментатор із кіберспорту.

Узяти участь у міському турнірі змогли діти з різних шкіл, а наймолодшому учаснику було лише 5 років. Змагання з файтингу тривало близько двох годин. 

У запеклих боях у комп’ютерній грі “Mortal Kombat” визначили трійку найкращих гравців, а переможці отримали в якості призів фігурки персонажів гри. 

Перший турнір із кіберфутболу

А у 2022 році у Дніпрі відбувся перший турнір із кіберфутболу.

Перший віцепрезидент УАФ Алан Плієв зазначив, що тоді Дніпро вперше приймав турнір із кіберфутболу – “DNIPRO E-FOOTBALL CUP”. Захід відбувався з ініціативи та за всебічної підтримки УАФ.

Участь у змаганнях тоді змогли взяти 32 кіберспортсмени віком від 12 до 17 років. Усі вони – представники різних спортивних шкіл Дніпропетровської області.

Допомагав учасникам професійний гравець збірної України з кіберфутболу Данило Шелаєв. Він особисто підтримав гравців і згодом нагородив переможців.

Кіберфутбол, як і інші ігри, вже встиг об’єднати мільйони прихильників та спортсменів по всьому світу, тож Україна активно долучається до розвитку цього виду спорту, адже це завжди спілкування з однодумцями, щирі емоції та змагальний настрій, зазначали організатори турніру. 

У 2023 році голова комісії НОК з кіберспорту Денис Давидов провів у Дніпрі зустріч із президентом Міжнародної федерації електронного спорту “International esports Federation” його величністю принцом Фейсалом Бінь Бандаром аль Саудом. Тоді партнери обговорили допомогу для розвитку кіберспорту та кіберфутболу зокрема в регіоні. 

Принц наголосив, що на Дніпропетровщині вміють проводити міжнародні змагання та особливо приділив увагу першому чемпіонату Європи з електронного футболу за підтримки УАФ маркетингу, який отримав високу оцінку від міжнародної спільноти. Змагання відбулися у місті Кривий Ріг. 

Таким чином Дніпро встиг стати одним із лідерів серед міст, де продовжує активно розвиватися кіберспорт. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.