Субота, 27 Квітня, 2024

56 “зоряних” років або як змінився Дніпровський планетарій

В самому центрі міста вже 56 років працює Дніпровський планетарій “Planetarium Noosphere”. Сьогодні це одна із найбільш відомих та популярних локацій для екскурсій. Сучасний ремонт, інтерактивні експонати, харизматичні та відмінно обізнані гіди — все це робить “Planetarium Noosphere” місцем, яке наче магніт притягує екскурсантів всіх вікових категорій: від молодших школярів до людей, за чию молодість було закладено першу цеглину планетарію на Крутогірному узвозі. Далі на dnepr-future.com.ua.

З чого все починалося?

Історія Дніпровського планетарію починається у 1968 році, коли 30 серпня він вперше відкрив свої двері для відвідувачів. Це був не перший планетарій в Україні — раніше було побудовано планетарій у Києві в 1952 році, далі естафету перейняли Харків, Донецьк, Одеса та Вінниця.  

Будівлю на Крутогірному узвозі збудовано спеціально під планетарій. До речі, вулицю було обрано не випадково — це місце ідеально підходило для будування планетарію через свій рельєф. Проєктувальники вдало “посадили” будівлю на один із пагорбів Крутогірного узвозу. А далі розпочалася робота з оснащення “храму астрономії”. Всередині розмістили проєктор “Малий Цейс”, а на вулиці — телескопи для спостережень за нічним небом. 

За перші два роки існування планетарію його відвідало півмільйона людей, працівники щорічно проводили більш як 150 лекцій. 

Протягом 50 наступних років планетарій не змінював свій вигляд, але у 2018 році настав час великих змін. Планетарій було повністю реконструювано, радянські елементи та дизайни замінили ультрасучасними аналогами, доповнили інтер’єр футуристичними деталями та геть змінили концепцію проведення екскурсій. Якщо в радянські часи це були лекції про зірки, комети та незвідані галактики, то сьогодні відвідувачі відправляються в справжню космічну подорож. 

Нове життя планетарію

За те, який вигляд має планетарій сьогодні, дніпряни та взагалі всеукраїнська спільнота любителів космосу мають дякувати підприємцю у сфері космічних технологій та IT, інвестору Полякову Максиму Валерійовичу. Саме з його ініціативи почалася масштабна реконструкція. У 2016 році Поляков створив громадську організацію “Асоціація “Ноосфера”, яка займається підготовкою та проведенням науково-технічних івентів. Саме “Асоціація «Ноосфера” взялася за відновлення планетарію.

В рамках реконструкції було проведено багато робіт, основними з яких є:

  • ремонт пошкодженого даху будівлі;
  • укріплення земельних ділянок поблизу від зсувів;
  • заміна комунікацій;
  • оновлення обладнання у “Зоряній залі”;
  • закупи та встановлення нових сучасних проєкторів, о транслюють відео в якості 4К;
  • створення інфраструктури для людей з обмеженими можливостями. 

Загалом роботи тривали два роки, планетарій було повністю зачинено протягом цього часу, і лише у 2021 році він знову почав приймати відвідувачів. Сьогодні Дніпровський планетарій є одним із найкраще оснащених в Україні, його технічні можливості відповідають усім новітнім досягненням ракетно-космічної індустрії сьогодення. 

Окрім тематичних експонатів тут також є фотозони (одна з яких — голографічна, що з’являється за допомогою спеціального додатка), клас для проведення дитячих занять, сувенірна лавка з різноманітною продукцією. Тож після відвідування “Planetarium Noosphere” ви можете піти додому не лише із новими знаннями про наш неосяжний всесвіт та яскравими враженнями від відеопрезентації, а ще й зі світлинами в образі космонавта в смартфоні та піном із зображенням Меркурія на своєму рюкзаку. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.