Інтернет в житті дніпрян має велике значення, але й телевізор не відходить у забуття, він все ще є актуальним. Мешканці міста обирають для себе улюблені телеканали й слідкують за їх трансляціями. Далі на dnepr-future.com.ua.
Мова піде про інформаційно-просвітницький канал “Дніпро TV”, його історію та шлях. Це мовлення про місто Дніпро. Найчастіше на телеканалі можна було бачити інформаційно-аналітичні та публіцистичні програми, розважальні передачі, аналітичні прямі трансляції та просвітницькі програми.
Історія телеканалу
“Дніпро TV” створений на основі комунального підприємства “Дніпровська міська студія телебачення” Дніпровської міської ради. 29 березня 2016 року він почав своє мовлення. На сайті каналу була пряма трансляція, команда журналістів, прозорість медіавласності та потрібні документи. На каналі транслювали оперативні новини та соціально-орієнтовані програми, підіймались актуальні теми, які хвилюють людей. Також журналісти готували історичні та культурні проєкти, щоб бути цікавими містянам. Головним героєм каналу був активний персонаж, а фокус націлювали на його життя. Досліджувались, як процеси й події в країні впливають на життя людей.
Телеглядачам канал пропонував 30 передач власного виробництва. Також різні дитячі, ранкові програми, проєкти про історію міста, культуру, його повсякденне життя. Транслювались подкасти, гумор, аналітика, аналітичні шоу. Та найбільшої уваги все ж таки приділяли новинам. Ефір наповнювали різними передачами: “Твій ранок”, “Повний абзац”, “Додому”, “Спортивні новини”, “Авторські програми”, “Слуги і схеми” та інші. Канал охоплював різноманітну аудиторію. 66% складали мешканці Дніпра, його соціально активні городяни області віком від 18 до 65 років.
12 травня 2022 року телеканал став доступний в МХ-5 цифрової етерної мережі DVB-T2. 27 липня 2022 року канал припиняє супутникове мовлення й мовлення в ОТТ-сервісах. Вже 9 жовтня наступного року припиняється мовлення в MX-5 цифрової етерної мережі DVB-T2, бо закінчився термін дії тимчасового дозволу.
28 грудня 2023 року необхідно було отримати ліцензію мовлення в MX-5 цифрової етерної мережі DVB-T2 й телеканал взяв брав участь у конкурсі на її отримання. Згідно з результатами конкурсу каналу відмовили у видачі ліцензії.
Критика телеканалу
У 2022 році депутат України Кирил Нестеренко зазначив до Комісії з журналістської етики, що телеканал видає пропагандистські матеріали, щоб маніпулювати думкою глядачів. Також він зауважив, що “Дніпро TV” регулярно порушували журналістські стандарти, порушувався закон щодо державної мови.
Канал звинувачували й в тому, що там розділяли новини на “свої” та “чужі”. “Своїми” вважались посадовці, меценати чи фонди, а “чужими” — новини про чорний піар керівників різних міст, ефіри про конкурентів, що справляло на глядачів гнітюче враження. Глядачі повинні були слухати “нарікання” або про звитяги посадовців.
“Детектор медіа“, які аналізують якість контенту та спонукають медіагравців дотримуватись етичних та професійних стандартів у 2022 році опублікували замітку, щодо роботи телеканалу “Дніпро TV”. Там вони описували своє масштабне дослідження стосовно якості телеканалів певного регіону під час великої війни. Вони планували з’ясувати, як живуть телеканали в областях, які страждають від російської агресії, тому замітка вийшла й про “Дніпро TV”.
Підсумки роботи
Глядачі Дніпра та області люблять телеканал і знають, що там транслюватимуть найсвіжіші новини регіону. Також “Дніпро TV” мають сайт та сторінки в соціальних мережах, де також дніпряни слідкують за останніми новинами.
Відомо, що міську студію телебачення заснували ще у 1991 році, але лиш у 2016 році там було запроваджено новий формат роботи. Все це допомогло підприємству отримати статус повноцінного телеканалу.