Середа, 23 Жовтня, 2024

Що потрібно знати про доступ до інтернету в Латинській Америці

Під час подорожей за кордон іноді можна почуватися неспокійно, коли не виходить знайти помешкання на Airbnb через Wi-Fi або тарифний план на мобільний роумінг не за всі гроші світу.

У цій статті розповідається про те, що потрібно знати, щоби залишатися на зв’язку в Латинській Америці. Ця стаття стане в пригоді й цифровим кочівникам, й одноразовим гостям.

Загальна інформація про інтернет-зв’язок у Латинській Америці

Інтернет-зв’язок у Латинській Америці загалом хороший. Він найкращий там, де є люди, і слабшає, коли ви потрапляєте у віддалені райони. У хостелах і кафе Wi-Fi завжди з перебоями, але ж можна перевірити відгуки в інтернеті, щоби не було несподіванок.

Уявіть собі перервані відеодзвінки, буферизацію, коли горять терміни, і розчарування від повільної швидкості. За браком Wi-Fi зазвичай залишається єдиний варіант — придбати місцеву SIM-карту.

Кожна країна Латинської Америки має власні SIM-карти, але пакети для ділових дзвінків у Skype та Zoom досить дорогі. Та й не скрізь є високошвидкісний інтернет.

Як і здебільшого у світі, швидкісний інтернет є лише у великих містах та районних центрах.

Повільний інтернет? Ні, дякую. Доступ до таких онлайн-ігор, наприклад, як League of Legends або онлайн-казино, вимагає стабільного та швидкого інтернет-з’єднання. Чи готові ви до подорожі до Латинської Америки? Дізнаємося.

Яке інтернет-покриття в Латинській Америці?

Інтернет у Латинській Америці досить поширений, а його рівень проникнення в багатьох країнах станом на 2024 рік перевищує 70%. Водночас його швидкість залежить від місцевості. Тих, кому захочеться скористатися високошвидкісною мережею 5G, варто попередити про те, що вона в Латинській Америці є не всюди.

До 2019 року мережі 5G були лише в Пуерто-Рико та Уругваї, а зараз ним можна користуватися в Домініканській Республіці, Чилі, Мексиці та Бразилії. Величезною проблемою є розрив між використанням цифрових технологій.

Наприклад, у Бразилії приблизно 90% містян мають доступ до інтернету, а от у сільській місцевості ним користуються лише майже 50% людей.

Тому в сільських районах Латинської Америки у вас може не бути доступу до інтернету.

Найпоширеніший різновид доступу до інтернету в Латинській Америці

Найпоширенішим різновидом доступу до інтернету в Латинській Америці є мобільний інтернет. Понад 60% населення регіону виходить в інтернет із мобільних пристроїв.

Швидкість мобільного інтернету залежить від країни та місця перебування. Проте, її має бути достатньо для виконання основних завдань, на кшталт перевірки електронної пошти, перегляду інтернет-сторінок та використання соціальних мереж.

Короткострокові мандрівники можуть користуватися мобільним інтернетом, оскільки чимало мобільних провайдерів пропонують тарифні плани з післяплатою, що може бути краще, ніж покладатися на зазвичай повільний Wi-Fi в хостелі.

Придивіться до таких SIM-карт: KnowRoaming eSIM, OneSimCard, Holafly та Airalo. Також можна подумати про регіональні SIM-карти, на кшталт Claro, мексиканської Telcel і Movistar.

Movistar широко використовується в андських країнах із хорошими тарифними планами. Claro також можна знайти в багатьох країнах Латинської Америки, щоби залишатися на зв’язку навіть у дорозі.

Фіксований інтернет

Це найкращий варіант для тих, хто бажає залишитися в Латинській Америці на деякий час. Зазвичай, мобільний інтернет дешевше за фіксований, через витрати на встановлення та абонентську плату за користування фіксованим інтернетом.

Водночас для тих, у кого віддалена робота, фіксований інтернет буде вигіднішим у довгостроковій перспективі проти пакетів мобільного інтернету.

Швидкість фіксованого інтернету набагато вища, ніж мобільного, особливо у великих містах. Якщо ви полюбляєте дивитися потокове відео, фіксований інтернет також має бути вашим найкращим вибором, оскільки він забезпечить високу швидкість, стабільне з’єднання та заощадить ваші гроші.

Залишайтеся на зв’язку в Латинській Америці

Ось ще кілька порад, які допоможуть вам залишатися на зв’язку в Латинській Америці. 

По-перше, переконайтеся, що ви подорожуєте з телефоном, який не «прив’язаний» до конкретного оператора зв’язку, адже так ви можете обрати будь-якого місцевого оператора. З «прив’язаним» телефоном такого робити не можна.

По-друге, обов’язково придбайте місцеву SIM-карту. Це найшвидший і найдешевший спосіб підключитися до інтернету. Якщо ви використовуєте SIM-карту своєї країни або іншої, ознайомтеся з тарифами на роумінг і виберіть той, який вам найбільше до вподоби.

Нарешті, придбайте план страхування подорожей із покриттям даних — він заощадить ваші витрати на роумінг, а також заздалегідь плануйте маршрут.

Подорожі за кордон, особливо в країни Латинської Америки, і без того є дорогими, тому знання про інтернет-зв’язок на місці зробить ваше перебування тут приємним і не таким дорогим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.