Четвер, 19 Вересня, 2024

Міфи про IT сферу Дніпра

У нашому місті є велика кількість IT фахівців. Які міфи існують про них – розповімо у нашому матеріалі на dnepr-future.

1. Айтішнику треба бути дуже розумним і добре знати вищу математику, а розробниками стають «ботаніки».

Чимало людей чомусь вважають себе не настільки розумними, щоб почати писати свої власні програми. Для цього не потрібно закінчувати ліцей інформаційних технологій у Дніпрі. Треба пам’ятати, що програмісти – це звичайні люди, які мають дисципліну і відповідальність. Тому, якщо ви готові навчатися та застосовувати свої знання на практиці – програмування стане для вас приємним та цікавим заняттям.

Успішність у сфері залежить безпосередньо немає від розуміння в найскладнішій математиці, спершу досить знати шкільний курс алгебри. Тому, що програмування є написання інструкцій комп’ютера для виконання завдань. Але варто не забувати, що є області, де поглиблені знання математики дуже потрібні. Наприклад, у розробці ігор. Необхідно володіти знаннями диференціальних рівнянь, матриць та вміти вирішувати тригонометрію.

І програмісти далеко не завжди ведуть “ботанічний” спосіб життя: вони часто комунікабельні та мають різні захоплення, наприклад, можуть активно захоплюватися спортом.

2. Потрібно мати талант від природи. Сфера IT потребує якихось надзнань.

Далеко не все у розробках вимагає надзусиль. Будь-який працівник може знайти, що йому до душі та сил. Але варто сказати, що далеко не всі люди мають посидючість і завзятість. Успіх не падає на голову просто так, його треба досягати. Не обов’язково народжуватись із якимось закладеним талантом чи мати батька – одного з керівників “Приват Банку” як у Дмитра Дубілета. Тому що здібності з’являються в результаті докладених зусиль. І треба зазначити, що кілька століть тому програмування не було, тому генам нема звідки було з’явитися.

3. Програмування – справа несерйозна

Чимало хто думає, що програмування – це несерйозно, коли бачили як розкручені дніпровські курси з IT чи на ютубі, обіцяють людей навчити за дуже короткий термін. Або ж працюючи на заводі, в шахті все життя думають, що сидіти перед монітором і писати коди немає якоїсь важливості.

4. Можна навчитися програмування, переглянувши кілька відеоуроків. Стати розробником легко і взагалі бути айтішником просто.

Надивившись описаного в попередньому пункті, люди думають, що навчитися програмування не викликає жодних проблем. Варто сказати, що курси як онлайн, так і від деяких дніпровських місцевих підприємців є обманними, обіцяючи навчити програмувати за пару уроків. Слід знати, що для цього знадобиться чимало часу.

Для того, щоб стати майстром своєї справи, потрібно вміти програмувати не однією мовою. А це включає величезний набір навичок, такі як: взаємодіяти з командою, володіти репотизиторієм коду, кодувати різними мовами, розбивати величезні завдання на дрібні.

Потрібно гнатися постійно за передовими технологіями і звикнути до довгої інтелектуальної праці.

5. Навчання можна закінчувати після курсів

Навіть після хороших курсів у нашому місті та освоєння мови навчання не закінчується. Потрібно вміти застосовувати знання практично. До того ж, вчитись треба завжди, і якщо зупиниться, то ви нічого не досягнете. Так, і великі перерви можуть негативно позначитися на ваших навичках.

6. Щоб стати програмістом, потрібно закінчити університет чи коледж.

Щоб стати розробником не обов’язково навчаться 4 роки у ДНУ, Дніпровській Політехніці або ж у дніпровських коледжах. Тому що багато інформації є в інтернеті і якщо її поєднати з якісними курсами, книгами, відвідуванням сайтів та форумів, то ви за короткий термін зможете отримати рівень випускника. Звичайно, вам викладачі дадуть знання необхідної математики, але цьому можна навчитися і найнявши особистого вчителя. Роботодавець дивляться не на диплом, а на навички та вміння.

7. Я навчуся програмувати, швидко створю додаток і розбагатію. Я швидко зможу заробити багато грошей.

Не сперечаємося, що добре дивитись на дніпровських мільйонерів (а їх, якщо вірити статистиці, є кожен 1200 городянин) і самому прагнути таким стати. Проте, це потребує років навчання та праці. Ви не зможете швидко і легко у цій сфері заробити, не створіть за кілька тижнів крутий сайт чи функціональні програми.

8. Програмістам багато платять.

Якщо подивитись дніпровські вакансії на сайтах для пошуку роботи, то люди зрадіють, побачивши хороші суми в доларах. Але при цьому забувають, що зарплата розробників залежить від вимог роботодавця, досвіду, кваліфікації та портфоліо претендента, а у новачків цього поки що немає. Новачки отримують близько 300 доларів, а далі їхня зарплата залежить від особистого кар’єрного зростання.

Тому, якщо хочете заробляти більше, весь час розвивайтеся, навчайтеся і працюйте.

9. Роботодавець сам мене шукатиме. І я легко знайду роботу, тому що на розробників великий попит.

Роботодавець не стоїть із табличкою на проспекті Яворницького і пропонує роботу, треба за компаніями новачкові добре побігати.

Так, на ринку праці величезний попит на програмістів. Але для багатьох компаній потрібен досвід як мінімум 2-3 роки.

А люди після закінчення дніпровських IT-курсів, отримавши “корочку”, гадають, що зможуть легко влаштуватися на хорошу зарплату. Але якщо фахівець не навчився необхідних навичок, то його навіть за 300 доларів не візьмуть працювати. Більше того, доведеться влаштовуватись на неоплачуване стажування, щоб довести, що ти відповідаєш вимогам.

Не потрібно чекати склавши руки, а потрібно активно рекламувати себе. Потрібно створювати резюме, особисті сайти тощо.

10. Мені потрібен дорогий комп’ютер

Купівля дорогого комп’ютера в магазині Дніпра здається для його власника величезним статком і, як можливість, похвалитися друзями потужним пристроєм. І багато новачків впевнені, що їм справді потрібен саме дорогий ноутбук. Але це не так, адже отримати базу у програмуванні можна і на звичайному комп’ютері. Що цікаво, то браузер чи комп’ютерні ігри вимагатимуть більше ресурсів, ніж програми для вихідних кодів – їх називають інтерпретаторами та компіляторами.

11. Я створив веб-сайт, а отже можу називати себе програмістом

Майбутній дніпровський фахівець подумає, що коли він створив якийсь веб-сайт, то вже є програмістом. Однак варто сказати, що це не вимагає знання основ програмування. А професійні веб-розробники мають знання технологій та мов. І якщо ви маєте велике бажання, то навчиться основам CSS і HTML цілком можливо, доклавши необхідні зусилля.

12. Ви не спілкуватиметься з людьми

Багато хто думає, що програмісти все життя проводять за комп’ютером і з людьми не спілкуються, але це не так. Програмісти у перервах між роботою спілкуються зі своєю командою, створюють конференції, працюють над спільними проектами, ведучи активну комунікацію. Крім того, створюють свої спортивні корпоративні клуби, найбільш поширені варіанти з футболу та бігу.

13. Жінки не можуть програмувати

Дніпровським дівчатам та жінкам також знайдеться місце у програмуванні. Але через соціальний тиск не всі жінки хочуть попасти в цю сферу. Цікаво, що першим програмістом в історії стала саме жінка – Ада Лавлейс.

У чоловіків та жінок однакові варіанти для розвитку своєї кар’єри.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.