П’ятниця, 18 Жовтня, 2024

«Noosphere Planetarium»: ключ до цифрового майбутнього Дніпра

Космічні досягнення України протягом тривалого часу залишаються приводом для гордості та висвітлення нових відкриттів для широкого загалу. До одного з найбільших планетаріїв нашої країни належить «Noosphere Planetarium» – дніпровський освітній центр про астрономію та науку. Заклад дозволяє відвідувачам ознайомитись з історією, здобутками та перспективами сучасної космічної індустрії. За допомогою просвітницьких програм, фестивалів та наукових конференцій мешканці нашого міста можуть зануритись в інноваційний цифровий всесвіт. Далі на dnepr-future.

Історія та розвиток дніпровського планетарію «Noosphere Planetarium»

Дніпровський планетарій «Noosphere Planetarium» був заснований у 1968 році у відповідь на потребу населення в астрономічній просвіті. Головною метою проєкту було формування доступного навчального простору за принципами STEM-освіти для юного покоління фахівців високотехнологічних галузей. Під час зведення його обладнали німецьким проєктором «Малий Цейс» усередині та телескопами для демонстрації зоряного неба зовні. Після завершення будівництва планетарій здобув звання другого в Україні тематичного закладу у спеціалізованій будівлі. Він швидко здобув популярність відвідувачів, які виявляли зацікавленість до його виставок, заходів та космічної бібліотеки. У 1980-х роках лектори астрономічного центру організували навчальний гурток «Оріон» для старшокласників. Пізніше він перетворився на астроклуб, члени якого досліджували роботу науковців в обсерваторіях Харкова, Одеси та Криму. Нові ініціативи остаточно закріпили інноваційний погляд керівного складу на важливість інвестування у розвиток науково-технічного світогляду суспільства. З розвитком нових технологій на початку ХХІ століття освітні програми Дніпровського планетарію «Noosphere Planetarium» зазнали трансформації завдяки цифровим можливостям. У 2008 році до низки його відвідувачів доєднався перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. У 2018 році було вирішено модернізувати освітній центр для впровадження технічних інновацій та покращення ефективності адміністративних процесів. На чолі з українським підприємцем космічної індустрії Максимом Поляковим було організовано та втілено реконструкцію закладу за допомогою фінансування його благодійної організації «Асоціація Ноосфера». Було відновлено конструкцію будівлі та аварійний дах, замінено комунікації та пристрої зоряної зали. Технічні роботи не завадили працівникам освітнього центру продовжувати свою лекторську діяльність за допомогою виїзних експозицій в інші установи. Завдяки встановленню нової системи проєкторів для показу повнокупольних фільмів відвідувачі Дніпровського планетарію «Noosphere Planetarium» отримали змогу брати участь в інтерактивних програмах в актуальному форматі. На початку 2021 року його двері знову відчинилися для всіх охочих. Наступного року відбулась чергова реконструкція закладу, яка посприяла випуску його власних фільмів та ігор.

Фото: Наше місто

Вплив «Noosphere Planetarium» на цифрову астрономічну просвіту суспільства

Дніпровський планетарій «Noosphere Planetarium» посідає важливе місце серед цифрових освітніх центрів з висвітлення космічної спадщини нашої країни. Він залишається унікальним закладом віртуальної реальності, який дозволяє послухати лекції, пройти квести, дослідити космічні об’єкти, історичну секцію обладнань Зоряної зали та єдину в Україні Марсову зону. Планетарій перебуває під підтримкою «Аерокосмічного музейного центру культури та освіти молоді» та «Асоціації Ноосфери», завдяки яким має змогу зростати, залучаючи відвідувачів з усієї області.

Фото: Planetarium Noosphere

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.