П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Дмитро Дубілет. Який внесок у ІТ-сферу зробив популярний дніпрянин?

Дніпро славиться своїми талановитими городянами. У цьому матеріалі ми розповімо про одного з найвідоміших IT-підприємців – Дмитра Дубілету. Далі на dnepr-future.

Історія Дмитра

Народився Дмитро 1985 року в тодішньому Дніпропетровську в багатій родині, батько був підприємцем і, надалі, одним з керівних осіб у «Приватбанку». Має багато коренів, як французьких, так і єврейських. Навчався у 23 школі Дніпра. Змалку мав інтерес до технічних наук, з 12 років створював сайти.

Здобував вищу освіту спочатку у Києві, на факультеті міжнародних відносин Київського Національного університету імені Шевченка, потім у Лондонській школі бізнесу у Лондонському університеті.

Незважаючи на забезпеченість батьків, Дмитра не розбалували, а змогли виховати розумним та успішним. Зізнається, що з дитинства є певні комплекси, щоб його не сприймали як мажора. Він був найекономнішим у сім’ї. Хіба що на освіті сім’я не заощаджувала. І він справді довів свою профпридатність. Батько до нього був більш вимогливим, ніж до інших.

Як заявляє сам Дмитро, він мешкає на 3 міста: Дніпро, Київ та Лондон. Але своє майбутнє бачить в Україні. Дніпро – найзатишніше для нього місто. У нашому місті комфортніше займатися бізнесом, менше факторів, що відволікають, і тут знаходиться його команда.

Коли навчався в США з обміну, мав погану англійську, але згодом її покращив і почав упевнено говорити. Володіє п’ятьма мовами.

Як почав працювати і проекти Дубілета

У старших класах проходив літню практику в ПриватБанку, що дозволило мати перший практичний досвід у банківській сфері.

Першим стартапом Дмитра став веб-сайт університетської газети, який створив його за підручником програмування, купленим в одному з районів Києва. Наступною розробкою став “ХайВей” – сайт про громадянську журналістику, де кожен бажаючий міг публікувати матеріали та голосувати за статті інших користувачів. Надалі сайт купив “Український Медіа Холдинг”. Підприємець запускав ще кілька сайтів – наприклад, проект про міське життя “Gloss.ua” та портал новин “Times.ua”, де читачі могли підбирати індивідуальну стрічку.

У 2005 році за допомогою фінансів батька заснував компанію “Fine Web”, заробляв на рекламі.

У 2012 році стає IT-директором “Приватбанку”, де досяг великих успіхів.

У 2015 році в нашому місті запустив проект “IGow” – волонтерську програму разом з іншими відомими ІТ-підприємцями, їхньою метою було допомогти державі переводити послуги в електронний режим.

У 2016 році під час бурхливого розвитку аматорського бігу в Україні створив ініціативний проект “Побігли”. Кожен бажаючий міг до нього приєднатися. Учасникам потрібно було вкласти 100 грн і зробити за місяць 12 пробіжок, не менше, ніж 2 км кожна. Хто не виконував це зобов’язання – той гроші назад не отримував, а хто подолав себе – отримував більше за рахунок тих, хто не досягнув поставленого завдання.

Також спільно з компаньйоном заснував клуб “Smartass”. Спортивний клуб виділяється серед інших оригінальним інтер’єром, гучною музикою та груповими тренуваннями. За словами Дмитра, основна ідея була створити спільноту, де люди змогли б зустрічатися, знайомитися та займатися спортом.

Після націоналізації Приватбанку створює разом зі своїми колегами новий банк – “Monobank”. Його особливістю є те, що це мобільний банк, який працює без відділень та зі спрощеними системами платежів.

У 2019 році призначений міністром Кабінету міністрів. Його завданням було організувати та оптимізувати роботу уряду. З основних ініціатив пропонував перепис населення України в електронному вигляді. За результатами тестового випробування перепис складав трохи більше 37 мільйонів людей у ​​2020 році. Після відставки продовжив розвивати свої проекти та створював нові.

Має велику популярність у соціальних мережах. Наприклад, у “Facebook” у 2022 році аудиторія складає 170 000 підписників.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.