Середа, 29 Травня, 2024

Як стати програмістом у Дніпрі?

Багато молодих хлопців та дівчат мріють працювати у перспективній та прибутковій сфері, таким може виявитися для них IT. Як дніпрянам потрапити у професію та які напрямки роботи популярні – дізнаєтесь у нашому матеріалі на dnepr-future.

Способи стати програмістом

Для того, щоб стати розробником, потрібно спочатку добре навчитися. Існують різні способи зробити це.

Перший спосіб – це навчитися самому. Можна займатися за різними видами уроків, статей, підручників, блогів і додатків. В інтернеті є безліч безкоштовної інформації. Варто врахувати, що часу піде чимало, та й не факт, що результати такого навчання вас потішать. Тому що вчителя, який має більшого досвіду в даній сфері, немає, відповідно, і немає чітко збудованої системи.

Другий спосіб – курси. Є безліч як і офлайн, так і онлайн курсів. Для “живих” курсів важливо. щоб вони були від професійної команди. Їх можна пройти під чітким керівництвом свого наставника, де набувається практика, стажування та надається допомога у працевлаштуванні у дніпровські та міжнародні компанії.

Дистанційні курси найчастіше є недорогим варіантом, швидким та зручним. Якщо у вас виникають різні питання, то ви можете написати своїм колегам “по цеху”. До того ж, найчастіше дають доступ до своєї електронної бібліотеки, книг, “методичок”, а термін навчання зазвичай не перевищує 3-х місяців.

Наступний спосіб – навчання у коледжах чи вузах. Таких закладів у нашому місті є величезна кількість, де можна навчитися спеціальності програміста. Причому, як у звичайних айтишних напрямах (від комп’ютерних наук до кібербезпеки), і у прикладної математики, й у деяких спеціалізаціях інженерії.

Навчання у вищому навчальному закладі розширює кругозір, а за хорошого та якісного викладання можна отримати справді гарну базу. На жаль, програма навчання бажає кращого, у багатьох українських вишах вона застаріла. Та й навчається 4 роки – це не дуже мало, коли на спеціалізованих курсах можна пройти набагато швидше.

Окрім денної та заочної форми навчання, вже з’явилася і дуальна форма, яку запровадили кілька вишів Дніпра. Згідно з програмою, студент може як навчається, так і працювати в IT-компаніях.

Популярні напрямки роботи у Дніпрі

Перший напрямок: Full-stack. У ній навчаються розробники програм. Фахівці цієї галузі повинні працювати з мережею, реалізовувати бізнес-логіки, використовувати АРI і взаємодіяти з інтерфейсом користувача. Що цікаво, напрямок широкопрофільний і один такий фахівець може замінити двох-трьох вузьких.

Головною перевагою є вміння бути затребуваним спеціалістом у різних проектах. Багато замовлень можна купувати на фрілансі.

Наступний напрямок – це Frontend. Спеціаліст займається зовнішнім виглядом веб-проектів. Візуальна частина має часто взаємодіяти із клієнтом на сайті. Ця спеціальність дуже приваблива для початківців. Для того, щоб увійти в професію молодому працівнику, потрібно буде вивчити всього пару мов програмування, таких як: HTML, CSS і JavaScript. Також потрібно обов’язково знати англійську, спершу хоча б письмову. У таких кадрах висока потреба.

Третій напрямок, який ми розглянемо – це Backend. Вони є розробниками програмно-адміністративної частини додатків. Займаються базами даних та різними алгоритмами. Для клієнтів це непомітна робота, вони її можуть “помітити”, тільки якщо на екрані з’явиться помилка. У цьому креативному та творчому напрямі потрібна ініціатива та вміння справлятися з нестандартними завданнями. За допомогою курсів можна отримати швидко “вхід” у професію. Новачки починають програмувати за допомогою “Python”. Це дозволяє майбутнім фахівцям на початковому етапі грамотно створювати свої проекти, не роблячи серйозних помилок.

Бажаємо і вам досягти своїх цілей. І не лише в ІТ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.