Неділя, 23 Червня, 2024

Стартап “Bicovery”: чим здивували дніпряни?

За даними Інтернету, стартапи в Україні стають дедалі популярнішими, з початком російського вторгнення 18% вітчизняних стартапів розвивали діяльність саме у нелегкі місяці війни. Для порівняння: до 2022 року ця цифра складала лише 2%. Аналітики пояснюють цей сплеск тим, що таким шляхом українцям простіше розкручувати свої ідеї і у майбутньому – бізнес. Тим більше, що розробки привертають увагу іноземних компаній, як це сталося з “Bicovery”. У 2023 році на зустрічі, яка проходила у межах платформи “German Ukrainian Digital Partnership”, німецьких гостей зацікавила розробка дніпрян “Bicovery”, котру презентували автори за підтримки компанії “IT Dnipro Community”. Йшлося про додаток для людей з біполярним розладом, який допомагав би хворим у повсякденному житті. Далі на dnepr-future.

Чим небезпечний біполярний розлад?

Раніше біполярний розлад діагностували, як маніакальну депресію, це стан психічного здоров’я, котрий викликає екстремальні коливання настрою. Людина може почуватися на хвилі ейфорії або настільки зле, що її навідують думки про самогубство. Лікарі відзначають: епізоди коливань можуть траплятися кілька разів на рік. Але небезпечність хвороби для пацієнта та його оточуючих у тому, що складно знати – коли саме це трапиться.

Такі емоційні “гойдалки” негативно позначаються на загальному стані людини, її активності, поведінці, здатності чітко мислити. Корегувати хворобу реально за допомогою ліків і консультацій психотерапевта. Але не є виключенням люди, котрі недбало ставляться до рекомендацій зокрема і власного здоров’я – в цілому. І такий контроль їм необхідний. Крім того, кількість психічних порушень у суспільстві зростає, нервова напруга, хвилювання за місяці війни позначилися на багатьох. За даними “The New York Times”, у 2023 році в українських лікарнях вже бракувало місць для хворих з психічними розладами. А у 2024 році ситуація лише погіршилася. Тому додаток, котрий частково замінить лікаря, дуже доречний.

Чим корисний додаток “Bicovery”?

Заснували стартап у 2018 році дніпряни Володимир Тутов, Олексій Тулін та Олександр Шарко. Цей додаток розрахований на збір і аналіз даних, котрі дозволяють відстежувати фізичний та емоційний стан пацієнта. Програма заздалегідь повідомляє хворому про перепади у настрої, які наближаються, щоб той встиг вжити необхідних заходів. Під контролем додатку – серцебиття, довжина сну, поведінка, а потім через аналіз отриманої інформації видаються чіткі висновки. При небезпечних змінах у своєму стані людина може терміново звернутися до рідних, лікаря, центру допомоги. Головне, що це станеться вчасно, що надзвичайно важливо не лише для пацієнтів, а й для тих, хто їх оточує.

Засновники “Bicovery” розповіли журналістам інтернет-видання “Shotam.info”, що обрали за мету зменшити кількість суїцидів. У багатьох ситуаціях хворим допомагає вчасне втручання фахівця або зміна препарату. Іноді достатньо скорегувати дозування ліків, які людина вже приймає, а про цей аспект нерідко забувають пацієнти. Трапляється, що хворі на біполярний розлад наносять тілесні ушкодження оточуючим під час маніакальних чи депресивних епізодів. З додатком “Bicovery” контролювати стан зможуть не лише самі пацієнти, а і їхні рідні чи знайомі. 

Для роботи з додатком вистачить смартфона або фітнес-трекера, підійдуть також “розумне кільце” або smart-годинник. Один із засновників стартапу Олександр Шарко підкреслив, що з таким інструментом пацієнти можуть покращити якість життя, перестати боятися майбутнього. Адже не рідкість – ситуації, коли хворі на біполярний розлад не наважують вийти з дому, якщо перебувають в очікуванні можливих епізодів. З “Bicovery” реально себе контролювати постійно. Хоча автори стартапу рекомендують обов’язково узгоджувати всі показники зі своїм лікарем, щоб не помилятися і робити правильні висновки при вивченні даних, котрі формує додаток.

У 2020 році проєкт “Bicovery” увійшов до переліку 9 претендентів на фінансування від Українського фонду стартапів. Засновники отримали гранти ще й від інвесторів і сповнені ентузіазму не зупинятися на досягнутому. Корисні рекомендації дніпрянам дали під час зустрічі й представники “German Ukrainian Digital Partnership”. Це спеціальна платформа, яка забезпечує зв’язки між бізнесменами України, Німеччини з ІТ-кластерами та ІТ-компаніями. Як показала практика 2020-х років, така співпраця вже принесла чимало користі та перспективних інвестицій обом сторонам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.