Неділя, 23 Червня, 2024

Стартап “ComeBack Mobility”: “розумні насадки” на милиці від дніпрян

У 2023 році неабияк здивували спеціалістів не лише України, а й Європи талановиті розробники з Дніпра. Їх стартап “ComeBack Mobility” зібрав інвестицій на 500 тисяч доларів від синдикату “ZAS Syndicate”, був підписаний лист про наміри про додаткове фінансування ще на таку ж суму. Преса повідомила, що головним інвестором на поточному раунді виступив український бізнесмен Володимир Пірус, в інвестиційному портфелі якого була розгалужена мережа в секторі медичних закладів, лікарів та постачальників. Розробкою зацікавилися і в Європі, адже йшлося про новинку, цінну для збереження здоров’я пересічних мешканців. “ComeBack Mobility” – сервіс з контролю дозованого навантаження після травм нижніх кінцівок, який можна застосовувати без обмежень для пацієнта. Далі на dnepr-future.

Засновники про нестандартний стартап

Фото з сайту “Ain.ua” 

Кілька десятиліть тому про “розумні” насадки на милиці, які б давали потрібні підказки при ходьбі хворі не могли навіть мріяти. А тим часом це стало реальністю, завдяки креативності й таланту гурту дніпрян. Заснували проєкт Ілля Попов і Єлизавета Воронкова, пізніше до них приєднався ще Дмитро Савенков. Вони обрали за мету розробити модель, яка б контролювала навантаження на хвору ногу під час реабілітації. Це допомогло б пацієнтам швидше поновитися, зробити процес безпечним і більш результативним. 

Один із засновників Ілля Попов розповів журналістам інтернет-видання “Ain.ua”, що в Україні щороку травмують нижні кінцівки понад 180 тисяч людей, а поновлювати функції складно й довго. Досі не існувало способу контролювати процес з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Хоча це дуже важливо, адже вирішальну роль відіграють вік пацієнта, манера рухатися, переставляти ноги при ходьбі. “ComeBack Mobility” розв’язує проблему правильного розподілу навантаження у процесі руху, подібного ніколи раніше не було.

Розробкою дніпрян зацікавилися і німецькі спеціалісти після презентації стартапу в межах платформи “German Ukrainian Digital Partnership”. Зустріч проходила влітку 2023 року. Таку можливість надали талановитим українцям представники компанії “IT Dnipro Community”. Всі учасники отримали корисні рекомендації щодо розробок.    

Як працює “ComeBack Mobility”?

Фото з сайту “Ain.ua”

У програму завантажують необхідні дані пацієнта, зокрема, повну вагу тіла. Коли хворий робить кроки на милицях, насадки-датчики одразу ж фіксують вагу, з якою він спирається на милиці, передають дані на смартфон. Програма миттєво розраховує, яким має бути правильне навантаження на постраждалу кінцівку. Додаток видає інформацію, наскільки це навантаження відповідає правильній реабілітації, результати проведеного аналізу пацієнт отримує, як звукову чи світлову підказку. З таким контролем набагато легше повернути нозі втрачені функції, а головне – запобігти шкоді, яку легко отримати при надмірному навантаженні.

Якщо пацієнт дотримуватиметься рекомендацій, то й позитивний результат буде швидшим, що теж є непоганою мотивацією. Технічний директор “ComeBack Mobility” Єлизавета Воронкова пояснила журналістам інтернет-видання “Ain.ua”, що такими насадками можуть користуватися всі, без винятку, пацієнти. Параметри навантажень і план реабілітації у додатку для кожного хворого лікар визначає індивідуально. Важливо також, що він може потім перевірити, чи дотримується хворий рекомендацій, скорегувати програму з урахуванням змін у стані травмованого. 

Очікувані перспективи

У жовтні 2023 року планувалося співробітництво між “ComeBack Mobility” та “bServed UM” щодо збільшення клієнтської бази, на виділені інвесторами кошти засновники планували масштабуватися на американському ринку. Ілля та Єлизавета сказали журналістам, що розробка та збірка пристроїв ведеться в Україні, за виключенням деталей, які виготовляються й постачаються з Китаю. Клінічні випробування у 2023 році тривали успішно.

Інвестиції планували витратити на випуск 10 тисяч насадок на милиці, якими зможуть користуватися пацієнти з переломами і порушеннями опорно-рухового апарату. Автори стартапу збиралися випустити лінійку ще для реабілітації після травм рук, так що варіанти у креативного проєкту можна назвати багатообіцяючими.            

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.