Неділя, 26 Травня, 2024

Топ-романтичних місць Дніпра

Якщо ви зібрались прогулятись з найріднішими або дорогими серцю людьми, але не знаєте куди направитись – далі на dnepr-future розглянемо найромантичніші куточки нашого міста та області.

Водоспад «Поріг ревучий»

Водоспад, розташований зліва від Монастирського острову відкрили у 2013 році. Саме із цього моменту оглядовий майданчик «Ревучого» над водоспадом вважається найромантичнішим місцем Дніпра. Із цього ракурсу є можливість побачити найдовшу набережну Європи та відчути прохолоду в найспекотніші дні літа. Гарне місце для освідчення, визнання своїх почуттів та звичайного дозвілля з близькими.

До того ж, варіант саме цього дозвілля абсолютно безкоштовний.

фото: dp.vgorode.ua

Яхт-клуб «Січ»

В районі житлового масиву «Перемога-6» розташувалась зона дозвілля та відпочинку – штучно створена коса яхт-клубу «Січ». Пройти на територію яхт-клубу можливо безкоштовно, за виключенням днів, коли проводяться фестивалі. З внутрішнього боку коси, яка йде півкругом, розташований маленький острівець, де живуть кози, барашки та екзотичні птахи. За останні роки в яхт-клубі з’явилось ще більше тварин: нові різновиди качок, павич, лебіді та гусаки.

В цьому місці можливо годувати тварин кормом, який продається в спеціальному окремому місці. Всі птахи та тварини вільно бігають по доріжкам та галявині клубу.

Поряд із яхт-клубом обладнано окрему автомобільну стоянку та відкрите кафе поряд із входом до яхт-клубу «Січ».

фото: dp.informator.ua

На території є можливість орендувати м’які пуфи, пострибати на батутах, або займатися більш активним видом дозвілля. Для цього пропонують взяти в оренду сапи або каное, швидкісний катер або моторний катамаран.

Зі своєю їжею та напоями заходити не можна, із собакою пускають, але спускати з повідка та вигулювати на газонах – заборонено!

Парк Шевченко

Парк імені Шевченко – один із найбільших парків міста. Його створювали в англійському стилі без ідеально стрижених газонів та рівних під лінійку доріжок.

Серед найцікавішого в парку ім. Шевченко слід виділити: оглядовий майданчик, працюючий літній фонтан, шахова алея, гойдалки у вигляді серця та Будинок Студентів (попередня назва – Потьомкінський палац).

Алея сакури

На території Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна висаджено алею сакури, яка декілька тижнів на рік навесні радує мешканців та гостей міста. В період, коли все у цій місцевості утопає в ніжно-рожевих квітах, закохані, молодята та просто зацікавлені мешканці з’їжджаються сюди для створення гарних світлин на довгу пам’ять.

Подивитись таку красу є можливість кожної весни приблизно в кінці квітня – на початку травня – абсолютно безкоштовно за адресою: вулиця Лазаряна, будинок 2.

 Ботанічний сад

Райський куточок в самому серці міста Дніпра – Ботанічний сад Дніпровського Національного університету імені Олеся Гончара. Ботанічний сад заснований у 1931 році на схилах Червоноповстанської балки, як науково-дослідна установа за гроші міського бюджету та являється підрозділом Національного університету. Площа Ботанічного саду складає 27,2 гектари, це об’єкт природно-заповідного фонду. Колекція ботанічного саду налічує 1150 видів деревних рослин відкритого ґрунту, більше 800 видів трав’яних видів та більше 1000 видів рослин тропіків та субтропіків. Тут зростають понад 50 рослин, занесених до Червоної книги України та 59 видів рослин, занесених до Червоної книги Дніпропетровської області.

Фото: dnepr.info

З 1963 року Ботанічний сад оголошено заповідною територією.

Гуляти в цьому місці можливо хоч цілий день серед розквіту сакури, пальм, орхідей та інших гарних рослин.

Виставковий павільйон працює в будні дні: з понеділка по п’ятницю. Час роботи: з 8:30-15:30 з перервою – 11:30-12:00.  

Сходи молодят

Колись на цьому місці розташовувались старовинні вази. Якщо ви вирішили прогулятися зі своєю коханою людиною та зробити натяк на більш сміливий крок у стосунках – є сенс прогулятись до «сходів молодят». Вони знаходяться на перетині вулиць Гоголя та Шевченко біля старовинного готичного особняку із вежею на даху. Біля цих сходів часто фотографуються молодята, а сама будівля має містичну історію кохання.

фото: dp.vgorode.ua

Це не лише архітектурна пам’ятка епохи модерна, а й справжня міська легенда! Власником будинку був Євген Павлович Непокійницький, найвпливовіша особистість Катеринославу, найбагатша людина міста. Будівництво двоповерхового будинку в Нагорному районі міста (вулиця Шевченко, будинок 33) вартувало чоловікові приблизно 10 тисяч рублів, що в перекладі – п’ять мільйонів гривень на теперішній час.

У впливового міського діяча та талановитого інженера була велика колекція антикварних ваз та амфор, якими раніше були прикрашені сходи, що нині так полюбляють сучасні молодята. Згідно однієї з легенд, в стінках саме цих ваз власник ховав скарби (крупні ізумруди та опали).

Дніпровські Мальдіви

Вільногірські Мальдіви – курорт в Дніпропетровській області, що розташувався приблизно за 100 кілометрів від обласного центру. Цей мальовничий куточок утворився на місці промислового кар’єру, де видобувають титано-цирконієві піски. Чиста вода з підземних джерел заповнила штучно створену яму, саме з цього приводу водоймище має приємний для очей лазурно-блакитний колір. Вода в цьому місці ніколи не цвіте, а білосніжний пісок тільки допомагає додавати гарний відтінок водоймищу, а все завдяки його промисловій обробці.

фото: dp.vgorode.ua

В цьому місці для відпочинку, релаксу й інших розваг та дозвілля також водиться риба, завдяки частково відновленій екології. Попри щільне розміщення в даній місцевості промислових заводів, показник радіації перебуває в нормативних межах.

Перебування на пляжі безкоштовне, а добратися сюди можливо двома способами:

  • Електропоїздом за маршрутом Дніпро – П’ятихатки, виходити потрібно на зупинці «104-й кілометр», а потім ще пройтися пішки приблизно 15 хвилин;
  • На власному автомобілі через Криворізьке шосе, а потім повернути до міста Вільногірськ. Є нюанс: ближче до прибуття до місця відпочинку автомобільні шляхи знаходяться не в найкращому стані.

Поряд із дніпровськими Мальдівами є можливість залишитись на ночівлю в готелі та поїсти в ресторані. Найближчі готелі знаходяться в селі Світлогірському та місті Кам’янське. За 15-20 хвилин від водойми розташовані два продуктових магазина: «Малинка» та «Апельсин».

Парк «Зелений Гай»

Великої реконструкції зазнав парк «Зелений Гай», він давно відкрився для відвідувачів, але продовжує своє оновлення і понині. Тут з’явилось багато лавок та зелених клумб.

Серед розваг є сенс виділити таке: алея паперових рожевих фламінго, величезні постаті комах на деревах, велика ростова шахова дошка, яка на жаль ще виставлена без фігур.

фото: dp.vgorode.ua

Альтанка на дахах

Проходячи по своїм справам жвавими вулицями міста навіть не помічаєш старовинні альтанки, розташовані по всьому місту. Вони прикрашають місто ще з часів Катеринославу, деяким вже більше ста років. Ключі зберігаються у мешканців будинків, на яких розміщені альтанки.

Найвідоміші альтанки стали за таким розташуванням: по вулиці Гоголя, Шевченко, на перетині вулиць Яворницького та Андрія Фабра, Єфремова, Старокозацькій та Андрія Фабра.

фото: dp.vgorode.ua

Всі альтанки зберігають дуже цікаву історію, з них відкривається надзвичайно гарний вигляд на місто.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.