Четвер, 19 Вересня, 2024

Ігри-стратегії: різновиди та їх відмінності один від одного

Перші ігри-стратегії з’явилися ще за часів операційної системи DOS. Спочатку це були настільні ігри, які теж належали до стратегічних: шашки, шахи, доміно та інші розваги. Але потім програмісти розробили проєкти, що дали початок сучасним жанрам: містобудівні та політичні симулятори, покрокові рольові ігри та багато іншого.

Згодом ігрові програми вдосконалювалися та переводилися на нові операційні системи. Їхня графіка ставала чіткою та яскравою, а управління — простим і зручним. З появою мобільних пристроїв гри стали доступнішими для користувачів. Зараз стратегії на Андроїд може встановити будь-який користувач інтернету і приємно проводити час в обідню перерву, в громадському транспорті або вдома біля телевізора. Головне – вибрати цікавий для себе проект. Розглянемо найпопулярніші жанри у цій категорії ігрової індустрії.

Класифікація по черговості ходів

Всі ігри-стратегії можна умовно поділити на два типи: покрокові та протікають у режимі реального часу. У покрокових ігрових програмах кожен учасник робить ходи в порядку черги. Це виглядає не так реалістично, як гра в реальному часі, але гравець має більше часу на грамотне планування ходу.

Покрокові стратегії були популярні за слабкого поширення інтернету. Зараз набагато цікавіше грати онлайн в режимі реального часу і змагатися з іншими гравцями.

Види за особливостями ігрового процесу

Якщо порівнювати тематику популярних стратегій, то серед Андроїд-ігор користуються популярністю такі ігрові програми:

  1. Класичні стратегії, що ґрунтуються на розвитку економіки, але підтримують і військові дії. Тобто вам треба розвивати власну базу (населений пункт), видобувати корисні ресурси та наймати юнітів для захисту території від сусідів.
  2. Тактичні стратегічні ігри схожі на класичні, але більше орієнтовані на бої, ніж на розвиток економіки.
  3. Будівельні та управлінські симулятори. Сюди відносяться ігри, які не пов’язані з бойовими діями. У таких програмах можна керувати бізнесом чи транспортними системами, будувати та розвивати міста чи невеликі поселення. До цієї категорії належать і численні ферми з квестами на вирощування врожаю та виготовлення корисних предметів. Також є ігровий жанр, який відтворює повсякденне життя людей. Тобто вам потрібно керувати персонажами у їхньому реальному житті: ходити на роботу чи навчання, робити покупки та вирішувати інші завдання. Деяким користувачам дуже подобається цей жанр, тому що він дозволяє перетворитися на іншу людину і пожити її життям.
  4. Ігри МОВА – орієнтовані на командні битви з іншими гравцями.
  5. Стратегії ММО – об’єднують величезну кількість онлайн-гравців у єдиному вигаданому світі.

Розраховані на багато користувачів стратегії ММО подобаються більшості людей, адже ці додатки дозволяють створювати гільдії, розвивати персонажів, битися з іншими гравцями і спілкуватися з однодумцями.

Змішані ігри з часткою стратегії

Крім явно виражених тематик, існує безліч ігрових програм, що поєднують у собі ознаки стратегії та інших ігор. Наприклад, це може бути:

  • екшн-гра, що включає економічний розвиток бази, управління армією та окремими персонажами;
  • карткова колекційна стратегія з персонажами-картами, що відкриваються під час гри;
  • головоломка із пошуком рішень для логічних завдань;
  • гра на виживання та багато іншого.

Перелічувати всі піджанри стратегій немає сенсу, оскільки цих ігор розроблено дуже багато. Але будь-який користувач може легко знайти додаток на свій смак і безкоштовно встановити його на телефон або планшет. Залежно від переваг, він зможе вибрати тактичні стратегії з військовими діями, симулятори з видобутком корисних ресурсів та вирощуванням овочів чи головоломки, які допомагають розвивати логічне мислення та приємно проводити дозвілля.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.