Неділя, 26 Травня, 2024

ТОП-5 причин, чому варто працювати ІТ-спеціалістом

IT-сфера набула стрімкого розвитку та опинилася у списку лідируючих на ринку праці в Україні та Дніпрі. Фахівці можуть працювати одразу за кількома напрямками: програміст, веб-майстер, веб-дизайнер, менеджер проєкту, адміністратор захисту та іншими. Чому варто обрати для себе професію IT-спеціаліста, розповімо детальніше на dnepr-future.

Умови роботи

У Дніпрі, як і в інших містах України, IT-фахівцям пропонують гідну оплату праці. При цьому велика кількість українських компаній реалізовують свої проєкти, які виходять на світовий ринок і їх потім викуповують “Apple”, “Microsoft” та інші провідні компанії.

На сервісах з пошуку роботи фахівцям з досвідом, і навіть новачкам пропонують заробітну плату в розмірі 30-50 тисяч гривень. 

До того ж роботодавці пропонують комфортні умови праці, співробітникам оплачують лікарняний або відпустку, в офісах працюють психологи та інші фахівці, щоб налагодити контакт між працівниками і створити затишну атмосферу для праці. 

У багатьох IT-компаніях регіону практикують регулярний перегляд зарплати та кар’єрне зростання. Це прості речі, але вони рідко зустрічаються в інших нішах.

Звісно, важливим є і місце розташування. Наприклад, більшість роботодавців розміщують офіси у центрі міста, щоб кожному співробітнику було легше і зручніше дістатися до місця роботи з будь-якої точки міста. 

Можливість віддаленої роботи

Як і в багатьох сферах, в IT є можливість працювати віддалено. Цей режим роботи пропонує безліч можливостей, але також вимагає усвідомленого підходу до організації робочого процесу.

Звичайно, все залежить від проєкту, над яким працює компанія, тому у Дніпрі найчастіше пропонують гнучкий графік із можливістю працювати з дому кілька днів на тиждень. 

Водночас українські IT-фахівці за продуктивністю і ставленням до роботи не поступаються тим, хто працює у провідних компаніях у цій сфері. 

Приміром, саме наші програмісти розробили та презентували “Petcube” – гаджет, який дає змогу гратися, розмовляти та стежити за своїм домашнім улюбленцем, перебуваючи віддалено від нього. 

На платформі “Kickstarter” цей продукт встановив рекорд за зборами. Всього за тиждень на його випуск зібрали 100 тисяч доларів.

Великого успіху змогла домогтися і компанія “Readdle”. Її розробники голосно заявили про себе у сегменті мобільних бізнес-додатків, випередивши при цьому “Microsoft” та “Evernote”.

Нині кілька українських компаній постійно посідають топові позиції у “AppStore”, хоча про те, хто саме створив популярні застосунки, мало хто знає.

Віддалений графік роботи – одна з переваг роботи в ІТ-сфері, адже можна уникнути щоденних поїздок на роботу і назад, заощадити час і кошти.

Згодом віддалена робота відкриває доступ до глобального ринку праці, даючи змогу взаємодіяти з компаніями та колегами з усього світу.

Водночас важливо вміти правильно скласти розклад із фіксованим часом початку та закінчення робочого дня, щоб уникнути перепрацювань.

В офісі простіше брати перерви, тоді як удома підтримувати фізичне та психологічне здоров’я складніше.

До того ж не можна забувати про спілкування з колегами, навіть якщо це буде листування в соціальних мережах. 

Кар’єрне зростання

Крім комфортних умов праці та високої заробітної плати, IT-компанії у Дніпрі пропонують швидке кар’єрне зростання. Наприклад, шлях від звання новачка до фахівця середнього рівня можна пройти всього за кілька місяців, або реалізуючи один проєкт, залежно від того, наскільки він масштабний і важливий для замовника. 

На місцевих форумах дніпровські IT-фахівці постійно діляться своїм досвідом щодо пошуку та співпраці з місцевими роботодавцями. Багато хто вказує, що знайти першу роботу в місті одразу після закінчення курсів або університету нелегко, доводиться проходити не одну співбесіду, показувати не тільки технічні навички, а й уміння швидко ухвалювати важливі рішення, орієнтуватися, залежно від мінливих обставин. 

Водночас ті, хто не кинув цей шлях, і все ж таки зміг отримати бажану роботу чи проєкт, зазначають, що швидко підняли свій професійний статус, здобули цікавий досвід та покращили матеріальне становище. 

Звісно, це не дивно, адже IT-компанії з Дніпра, як і з інших міст України, постійно прагнуть залучити для розвитку та зростання іноземних інвесторів і партнерів, масштабуватися не лише у своїй країні, а й інших. 

Так швидко піднятися кар’єрними сходами не дозволяє жодна інша сфера діяльності. Важливо, що немає необхідності чекати або проходити атестацію рівня знань. 

Фахівцям навіть із мінімальним досвідом набагато простіше знайти роботу, ніж у будь-якій іншій сфері діяльності. 

Спільнота однодумців

У Дніпрі, на відміну від інших міст України, є потужна підтримка як для початківців, так і досвідчених IT-фахівців. 

У 2016 році в місті заснували спільноту “IT Dnipro Community”, фахівці якої працюють за кількома напрямками та надають підтримку. 

Досвідчені співробітники IT-компаній допомагають початківцям із працевлаштуванням у регіоні, постійно реалізують нові корисні рішення та ідеї для галузі, контролюють оплату та умови праці, які пропонують місцеві компанії. 

Спільнота залучає і власників бізнесу, щоб допомогти створити сприятливі умови для роботи та розвитку IT-фахівців і підвищити якість освіти за цими напрямами у місті та регіоні.

Широкий вибір професій 

IT-сфера постійно розвивається. У Дніпрі, як і інших містах України, відкривається дедалі більше вакансій, причому необов’язково мати вищу освіту, щоб працювати програмістом або розробником. 

IT-фахівець – це цікава робота, основи якої можна отримати на курсах, а вже потім, розуміючи, де і чого не вистачає, закрити прогалини у знаннях. 

До того ж у місті є перевірені навчальні заклади, де всі охочі можуть опанувати професію, пов’язану з цією сферою, а разом із нею отримати і перший досвід. 

Приміром, навчання за різними напрямами в IT пропонує комп’ютерна академія “ШАГ”, яка встигла заробити репутацію лідера не тільки у Дніпрі, а й в Україні.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара навчає майбутніх IT-шників на факультеті “Інформаційні технології”. До того ж там є одразу кілька напрямів, де можна познайомитися з сучасними методами програмування, вивчити комп’ютерні науки, освоїти методи кібербезпеки.

Постійний розвиток IT-сфери в регіоні дає можливість працевлаштувати максимальну кількість фахівців. До того ж, можна знайти застосування своїм навичкам і в суміжних галузях, адже інформаційно-комп’ютерні технології проникли практично в усі галузі.

Є в місті й компанії, які надають своїм співробітникам можливість відвідувати безкоштовні курси з англійської мови, майстер-класи та професійно орієнтовані заходи, спортивні заняття та багато інших розвиваючих івентів. Деякі практикують внутрішній обмін знаннями між працівниками. 

Замовники змінюються, а робота над різними проєктами дає можливість отримати різнобічний досвід. 

IT-фахівці часто входять до рейтингів найзатребуваніших професій, і найімовірніше, популярність таких професій тільки зростатиме, адже сфера технологій не стоїть на місці, а нові співробітники потрібні компаніям на постійній основі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.