Неділя, 26 Травня, 2024

“IT Dnipro Community” – спільнота, яка об’єднала іт-компанії Дніпра

Навесні 2016 року провідні спільноти Дніпра під назвою Dnipro IT Cluster та Dnipro IT Community оголосили про своє злиття для того, щоб об’єднати зусилля в прагненні розвивати IT-індустрію регіону. Так у місті з’явилася нова спільнота – “IT Dnipro Community” (ITDC). Некомерційна організація покликана об’єднати представників IT-бізнесу в регіоні, а докладніше про її діяльність розповімо далі на dnepr-future.com.ua.

IT Dnipro Community працює відразу за кількома напрямками, впроваджуючи освітні, дослідницькі, юридичні та military-tech проєкти. Учасники спільноти ініціюють профорієнтаційні заходи для студентів, школярів та світчерів. 

Створюють проєкти для розвитку IT-бізнесу в Дніпрі, наприклад – проєкт IT Dnipro BizSchool та проводять масштабне дослідження галузі, щоб демонструвати потенціал нашого регіону. З початком повномасштабного вторгнення було створено military-tech напрямок, який відповідає  за закриття нагальних потреб ЗСУ та впровадження IT-експертизи в тех-рішення для військових.

Серед своїх цілей спільнота зазначає створення сприятливих умов заради розвитку та масштабування IT-бізнесу в регіоні, підвищення якості профільної освіти та промоцію регіону, як сильної IT-локації, бо Дніпро має надпотужний потенціал.

Об’єднання небайдужих людей

Історія створення IT Dnipro Community бере свій початок з 2015 року. Проактивні IT-компанії Дніпра ініціювали зустріч із місцевою владою, де обговорювали стратегічний розвиток міста та вплив IT-індустрії. На кінець 2015 року вже сформувалось остаточне розуміння необхідності об’єднання зусиль та бачення розвитку спільноти. 

У можливість реалізувати стратегію повірили 6 IT-компаній — SoftServe, Archer Software, Sitecore, ISD, Luxoft та DataArt. На початку 2016 року було офіційно зареєстровано ГС IT Dnipro Community. Одними із першочергових фокусів роботи стали покращення якості технічної освіти та промоція регіону, як сильної IT-локації. 

“Перше, що ми зрозуміли, розвиток Дніпра, як потужного IT-хаба країни неможливий без якісної технічної освіти. Отже, ми розпочали активну роботу в освітньому напрямку: працювали над модернізацією освітніх IT-програм, запустили проєкт Code Review та активно підтримували студентські олімпіади”. – розповідає Євген Гостіщев, Виконавчий директор IT Dnipro Community.

За перші 100 днів роботи IT Dnipro Community зросло до 13 компаній-учасниць, реалізувало перші 4 проєкти в напрямку освіти та взяло в роботу ще 3 проєкти, які було вже реалізовано пізніше.

Проєкти спільноти

Оскільки спільнота IT Dnipro Community працює за різними напрямками, то розвиває одразу низку проєктів. 

“Legal Support” – безоплатна юридична підтримка для компаній, яка допомагає у вирішення IT-related питань, Diia.City тощо. Регулярно проводяться зустрічі з експертами, де кожен учасник може отримати відповіді та заручитись допомогою.

Спільнота також проводить “IT Dnipro Research” – аналітичне дослідження IT-галузі регіону, яке включає інформацію про тех-потенціал, кількість IT-фахівців в Дніпрі, домени та сертифікації компаній тощо.

Для представників C-level регулярно проводяться зустрічі в рамках “СEO Clubs”, де представники обмінюються досвідом, заводять нових партнерів.

Якщо говорити про розвиток молодих талантів, то тут варто виділити Learn IT — освітній проєкт, який спрямовано на промоцію та профорієнтацію в IT серед молоді Дніпра та регіону. За декілька сезонів в проєкті взяло участь понад 3555 учасників нашого міста. А також IT Dnipro Clubs — проєкт, який спрямовано на розвиток профільних клубів для IT-фахівців.

Результати й досягнення

За цей час спільнота реалізувала 45 + освітніх івентів та конференцій в Дніпрі. 3554 талановитих майбутніх IT-фахівців долучилось до участі в проєкті Learn IT, що підкреслює його актуальність та цінність для учасників. 

Також спільнотою регулярно проводяться IT Clubs для профільних фахівців — маркетологи, рекрутери, sales, QA тощо. Події збирають 1200+ учасників на рік. 

Важливо виділити й соціальні ініціативи. Наприклад, у 2020 році IT Dnipro Community запустило проєкт “Бізнес Дніпра & Сovid”, та вакцинувало 4500 фахівців двома дозами Phizer. 

Якщо казати в розрізі Military-tech, станом на травень 2024 року сума допомоги від громадської спілки сягнула понад 26 млн гривень, де частина коштів – закупівля необхідного обладнання та амуніції: БПаК “Фурія”, захисна сітка від ланцетів, автомобілі, серверне та мережеве обладнання, комп’ютери та Starlink, а також шоломи, бронежилети, аптечки, тепловізори, рації, турнікети тощо. 

Другий напрям діяльності – впровадження IT-досвіду в Military-Tech проєкти та покращення експертизи військових завдяки відкриттю Школи пілотів FPV-дронів в Дніпрі, навчанню зв’язківців на проєкті “Мережі та зв’язок”, розробки власних та більш потужних конфігурацій FPV-дронів та удосконалення техобладнання військовослужбовців.

І, звичайно, IT Dnipro Community продовжує втілювати проєкти заради розвитку IT-галузі та трансформації Дніпра, як потужної IT-локації. Про те, що концепція обʼєднання — успішна, свідчать результати роботи спільноти за ці роки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.