Субота, 27 Квітня, 2024

Історія появи “Starlink” у місті

На початку 2022 року засновник американської компанії “SpaceX”, мільярдер Ілон Маск розповів, що передасть Україні станції для підтримки зв’язку. Саме ці технології допомагають забезпечувати використання високошвидкісного інтернету навіть у віддалених і важкодоступних місцях. Далі на dnepr-future.

Як і коли Дніпро отримав перші станції супутникового інтернету “Starlink”, розповімо детальніше.

Як працює “Starlink”?

Супутникову мережу “Starlink” почали розробляти ще у 2015 році, а наприкінці травня 2019 року розробники заявили про намір провести тестові випробування. Тоді компанія “SpaceX” оголосила про запуск 60 тестових супутників на низьку навколоземну орбіту. Їх розмістили на висоті 440 км, запустивши за допомогою ракети-носія “Falcon 9”. Завдяки відносно низькій висоті затримка сигналу скоротилася на 20 мілісекунд, на відміну від найближчих конкурентів, і вона практично непомітна при постійному використанні цього супутникового зв’язку.

З того часу компанія “SpaceX” встигла вивести в космос близько 3 тисяч супутників інтернет-зв’язку “Starlink”.

Завдяки новим технологіям з’явилася можливість використовувати інтернет навіть у найвіддаленіших і важкодоступних місцях, наприклад, у пустелі або в горах. При цьому немає потреби впроваджувати масштабну інфраструктуру, прокладати кабелі та матчі, що робить процес використання інтернету бюджетнішим.

Де вже є зв’язок “Starlink”?

“Starlink” досить швидко завоював популярність по всьому світу, і протягом кількох років його почали використовувати в понад 40 країнах. Спочатку переважно станції розміщували в Північній Америці, Європі та Австралазії, але з часом компанія розширювала свою мережу.

У 2022 році компанія “Starlink” заявила, що мала 700 тисяч підписників, попри те, що зв’язок коштує недешево.

Для підключення до супутників необхідно придбати антену та маршрутизатор. Купівля обходиться передплатникам у 599 доларів США, а щомісячна абонплата -110 доларів.

Попри це, більшість жителів країн Європи вже стали клієнтами “Starlink”, а в 2023 році компанія вже почала розширювати своє покриття в Африці та Південній Америці, а також в Азії – регіонах світу, де інтернет нерівномірний.

 Представники компанії наголошували, що хоч обладнання і коштує чимало, супутниковий зв’язок “Starlink” просто необхідний у школах і лікарнях, наприклад, у віддалених районах Африки.

Як “Starlink” з’явився в Україні?

У 2022 році міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернувся до американського бізнесмена Ілона Маска і попросив під’єднати Україну до цієї супутникової мережі.

У відповідь компанія “Starlink” відправила нашій країні близько 20 тисяч терміналів.

Як зазначив Михайло Федоров, саме мережа “Starlink” відіграла важливу роль у процесі відновлення основних послуг після ракетних обстрілів.

Крім того, мережу “Starlink” почали використовувати і Збройні сили України. Станції досить мобільні, їх можна розгорнути протягом 15 хвилин, немає потреби довгого налаштування доступу до супутникового зв’язку.

До того ж, цей сигнал, на відміну від радіозв’язку, неможливо заглушити, а отже, є можливість постійного зв’язку між штабом і військовослужбовцями.

Як “Starlink” з’явився в Дніпрі?

Перші станції “Starlink” прибули в Україну в лютому 2022 року. Одну з них розмістили в Міністерстві цифрової трансформації України, а ще одну – на станції “Укрзалізниці”.

Партію розподілили між кількома містами, щоб забезпечити роботу об’єктів критичної інфраструктури.

4 квітня 2022 року партію “Starlink” отримала і влада Дніпра.

“До Дніпра прибула перша партія станцій “Starlink”, що забезпечить стійкий зв’язок завдяки супутниковому інтернету”, – повідомив тоді у “Facebook” заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів із цифрової трансформації Костянтин Цепенніков.

Кілька тижнів потому компанія “Starlink” оновила програмне забезпечення, і з’явилася можливість використовувати станції навіть за допомогою автомобільного прикурювача.

Крім того, інженери компанії увімкнули та налаштували для українських користувачів мобільний роумінг, тому зв’язок став доступним і під час руху транспортного засобу.

Варто зазначити, що зв’язок “Starlink” швидко завоював популярність і серед жителів Дніпра, багато хто цікавився, як купити станцію для домашнього використання.

В Україні купити обладнання для підключення супутникового інтернету від американської компанії можна кількома способами. У “SpaceX” в Україні є своє представництво – ТОВ “Старлінк Юкрейн”, компанія отримала ліцензію оператора. Тому замовити все, що необхідно, можна прямо на сайті компанії, але поставки в українські міста обмежені, і доведеться чекати на доставку не один місяць.

Ще один спосіб – замовити обладнання “Starlink” за кордоном та обрати доставку за допомогою спеціальних служб або через знайомих. Цей варіант, звісно, обходиться дніпрянам дорожче, але чекати своєї черги в такому разі не потрібно.

Продають обладнання “Starlink” і українські ритейлери. Здебільшого націнка продавців варіюється в межах 10-15% від вартості, але в деяких випадках і більше.

Таким чином, жителі Дніпра можуть швидко отримати обладнання для використання супутникового зв’язку, а налаштування станції займає кілька хвилин. Жодних навичок для цього не потрібно, зв’язок буде встановлено автоматично, але можливо, знадобиться оновлення від розробника.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.