Субота, 27 Квітня, 2024

“Китайська стіна” Дніпра: історія найдовшого будинку міста

Кожний, хто хоча б раз в житті їхав проспектом Перемоги, не міг не звернути увагу на цю незвичайну будівлю, що мов довга стрічка тягнеться узбіччям вздовж траси. Багатоквартирний будинок, який містяни називають “Китайською стіною”, є однією із візитівок Дніпра. Далі на dnepr-future.com.ua.

Будинок випередив свій час та став чи не найпершим хмарочосом міста – він з’явився на проспекті Героїв ще 50 років тому. І тоді, і сьогодні цю неординарну споруду часто порівнюють зі справжньою китайською стіною імператора Цінь Ши Хуан-ді. 

Історія створення 

Цей тридцятиблочний дев’ятиповерховий будинок на 1080 квартир з’явився у 1974 році. Довжина від першого до останнього під’їзду сягає 850 метрів, і щоб подолати цю відстань, необхідно проїхати три тролейбусні зупинки. “Китайська стіна” — унікальний будівельний проєкт, цей будинок є одним з найдовших не лише в Україні, а й у світі. 

Не дивлячись на дивовижні розміри, будівництво продовжувалось лише два роки. Будинок в стилі “брежнєвського мінімалізму” відрізняється від інших не лише масштабами, а й плануванням квартир. На верхніх поверхах розташовані дворівневі квартири, на кшталт пентхаусів. Таке незвичне планування обумовлене додатковим майданчиком над машинним відділенням ліфту. В кожному під’їзді є дві такі квартири. 

“Китайську стіну” будували поступово, під’їзд за під’їздом. А згодом навколо будинку почала “наростати” необхідна житлова інфраструктура: будувалися школи та дитячі садки, відкривалися магазини, прокладалися маршрути для міського транспорту, з’являлися парки та ігрові майданчики. 

Станом на 2015 рік в цьому будинку на проспекті Героїв проживало близько 3100 людей. Через те, що сьогодні багато квартир на перших поверхах використовується в якості офісних приміщень, скласти достовірну статистику доволі непросто. Але “Китайська стіна” й сьогодні залишається жвавим мурашником, про що свідчить велика кількість людей у дворах і машин у паркувальних кишенях. 

“Китайська стіна” стане європейською 

За 50 років свого існування будинок жодного разу не підлягав ремонту. Місцеві жителі неодноразово скаржилися на аварійний стан комунікацій та самої споруди, і минулого року їхні прохання про ремонт були почуті. Наразі в планах міської влади є масштабне оновлення “Китайської стіни”. 

В рамках програми реконструкції планується зробити наступне:

  • повністю замінити стару каналізацію на нову;
  • прокласти нові труби холодної та гарячої води;
  • відремонтувати під’їзди;
  • полагодити міжпанельні стяжки;
  • замінити вуличне освітлення;
  • замінити комунікації на ділянках, де це справді потрібно.

Будівельні роботи вже почалися минулого року та тривають і досі. На сьогодні мешканцям “Китайської стіни” не лише замінили комунікаційні мережі, а також розширили під’їзні доріжки та додали нові паркувальні місця, встановили каналізаційні решітки, відремонтували вхідні групи та оновили міжпанельні шви. 

Стараннями місцевої влади “Китайська стіна” поступово набуває вигляд типової європейської споруди. Але навіть попри ці метаморфози найдовший будино міста все одно залишається однією із найвпізнаваніших будівель Дніпра. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.