Субота, 14 Вересня, 2024

Музей “Удівляндія”: місце, де закохують у науку

Якщо ваша дитина цікавиться наукою так само, як Шелдон Купер чи Джиммі Нейтрон, або ж це ви хочете прищепити їй любов до фізики та біології, то кращого місця, ніж “Удівляндія”, не знайти. Музей цікавої науки на вулиці Шмідта – це місце, де коїться справжня магія: предмети втрачають свою звичні форми, сила тяжіння припиняє діяти, а маленькі екскурсанти зачудовано слухають такі нудні, на перший погляд, лекції про фізичні явища. Далі на dnepr-future.com.ua.

Працівники “Удівляндії” – це люди, які всім серцем закохані в науку, вони вкладають душу в кожну екскурсію, і це відчувається з перших хвилин. Під час подорожі до країни “Удівляндії” діти та їхні батьки не лише послухають цікаву розповідь, а й зможуть самостійно випробувати інтерактивні експонати та провести наукові експерименти. 

Як з’явилася “Удівляндія”?

Автором цікавого проєкту є Євген Буяновер, який раніше відкрив в Дніпрі контактний зоопарк “Жива планета”. На створення музею Євгена надихнула книга “Цікава наука”, а після того, як він відвідав схожий музей в Німеччині, мрія набула чітких обрисів та перетворилася на план. Буяновер вирішив, що й Дніпру конче необхідний такий музей. 

Концепція та деякі ідеї були запозичені у німецьких колег, але в “Удівляндії” також багато й нових авторських експонатів, яких немає у технічних музеях Європи. 

У двох просторих залах розташовано близько сотні експонатів різної тематики та спрямованості. На стендах можна побачити оптичні ілюзії, плакати з анатомічними зображеннями, ілюстрації до історії людства – від Великого вибуху до сьогодення. Попід стінами встановлено столи із різноманітними інтерактивними експонатами, а прямо посередині завмерла величезна барабанна установка в очікуванні сміливців, готових взяти в руки палички. 

Чим дивує “Удівляндія”?

Оскільки головна мета створення музею – привернення уваги молоді до науки та природних явищ, то майже з усіма експонатами гості можуть взаємодіяти. Автори проєкту відмовилися від звичайної музейної концепції, коли екскурсанти просто переходять з однієї зали в іншу та слухають розповідь гіда. Щоб захопити дітей та запалити в їхніх душах вогник цікавості, їм дозволяють власноруч досліджувати фізичні явища. 

Гості “Удівляндії” вимірюють рівень власного крику, надимають величезні мильні бульбашки, балансують на спеціальних тренажерах та навіть, як індійські йоги, сидять на цвяхах. 

Що ж ще можна побачити в музеї цікавої науки?

  • сонячну систему в мініатюрі;
  • анатомічну ляльку, яку дозволяється самостійно збирати і розбирати;
  • плазмову кулю з блискавками (обов’язково спробуйте керувати блискавками рукою);
  • стенд з “магнітного малювання”;
  • ехофон;
  • магнітний маятник;
  • калейдоскоп;
  • криві дзеркала.

В музеї проводяться як групові, так і індивідуальні екскурсії. Більше того, за бажанням можна замовити інтерактивне шоу на дитяче свято, де шалений професор хімії продемонструє малечі свої вибухові досліди. Наприкінці такого свята всі гості отримують дипломи маленьких науковців та тематичні подарунки. 

Яскраві враження та вибух адреналіну гарантовані кожному відвідувачу музею цікавої науки. Кожний, хто хоч раз побував в “Удівляндії”, не тільки на власні очі бачив справжню магію, а ще й дізнався секрети її створення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.