Неділя, 26 Травня, 2024

Ще один будинок потрапив до культурної спадщини Дніпра

Нещодавно співробітниками Управління з питань охорони культурної спадщини ДМР та Дніпровського національного університету здійснено обстеження виявленого об’єкта культурної спадщини «Будинок у якому жив І. Я. Акінфієв», розташованого по вул. Івана Акінфієва, 15, з метою укладання охоронного договору. Більше на сайті dnepr-future.

Точна дата побудови невідома. За первісним задумом будівля виконувала функцію невеликого прибуткового будинку. У 1914 році будинок придбав Іван Якович Акінфієв, який проживав у ньому до смерті у 1919 році.

Іван Акінфієв – видатний вчений Катеринослава

Акінфієв Іван Якович (29.05.1851, с. Донське, Ставропольської губернії – 20.07.1919, м. Катеринослав), видатний вчений – географо-ботанік та кліматолог, відомий педагог. Автор десятків дослідницьких робіт з флори Кавказу та Південної України. Навчався у Новоросійському університеті (1874 – 1879). 

З 1880 року працює викладачем у Катеринославському реальному училищі. Викладає також в інших навчальних закладах міста. У 1902 – 1905 роках обіймає посаду інспектора Катеринославського комерційного училища. 1905 – 1911 роки – обіймає посаду директора Комерційного училища у м. Олександрівську (м. Запоріжжя). Після виходу у відставку повернувся до м. Катеринослава де продовжував наукову, викладацьку та громадську діяльність. 

У 1913 – 1918 роках – гласний Катеринославської міської думи. У 1913 році виступає ініціатором створення Катеринославського товариства народних дитячих садків. У 1916 році виступає одним з організаторів створення Катеринославських вищих жіночих курсів. У 1918 році виступає одним з організаторів створення Катеринославського вищого педагогічного інституту та Катеринославського університету.

У 1919 році, за заповітом І.Я. Акінфієва, будинок перейшов у власність Катеринославського університету. Наприкінці 1920-х років у ньому було розміщено гідробіологічну станцію (надалі НДІ Гідробіології) та геологічний інститут (надалі НДІ Геології). У 1933 році обидва інститути було включено у структуру Дніпропетровського державного університету. У цьому корпусі інститути працювали до початку 1980-х років.

З 1980-х років у корпусі розміщується готель Дніпропетровського державного університету (Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара).

Будинок Івана Акінфієва внесли на розгляд до занесення у Перелік об’єктів культурної спадщини Дніпра ще у лютому 2021 року, але остаточно підтвердили охоронний статус пам’ятки тільки у цьому місяці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.