За 4 місяці повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України агресор здійснив понад 6 тисяч вильотів оперативно-тактичної авіації на територію нашої держави. Окупанти випустили по наших містах і селах біля 3 тисяч ракет. Про майстерних захисників нашого неба та чи змінилась тактика та зброя ворога детальніше розповіла Ірина Баранова – офіцер повітряного командування «Схід».
Що було найскладнішим за ці чотири місяці війни?
Ірина Баранова розповіла, що з початком вторгнення найскладнішими були перші дні війни, коли ворог вдарив по позиціям повітряної оборони, що спричинило ураження позицій зенітно-ракетних комплексів і радіотехнічних військ. Але командування «Схід» швидко зібралися та почали відновлювати техніку в складних для людини умовах.
Чого найбільше боїться ворог?
Ворог не очікував такої могутності від Дніпропетровської області, каже офіцер. Протиповітряне командування використовує комплекси великої дальності, такі як С-300. Також до Дніпра прибули підрозділи меншої дальності з інших регіонів країни. Вони так само виконують велику роботу за допомогою тих хлопців, що у них в відрядженні.
Чи змінилась тактика та зброя ворога?
На початку активних бойових дій, каже Ірина Баранова, були найважчі дні – від агресора були намагання залітати навіть бомбардувальниками в зону поразки їх відповідальності. Тактика змінилась – ворог перестав використовувати часто літаки, змінюючи їх на ракетні комплекси. Найтяжчий урон наносять ворожі крилаті ракети. Нашим ППО збити російські «Кинжали» майже неможливо через їх особливість.
Повітряне командування «Схід» – це 8 областей. Дніпровська зенітна бригада зробила вже біля півсотні бойових застосувань, тобто повітряна ціль вже була зафіксована і по ній наноситься відповідний удар. За їх результатами, біля двох десятків ворожих крилатих ракет було збито над Дніпропетровщиною. Також збивають безпілотники, їх рахунок вже досягнув кількох десятків. Не було допущено на територію області й бомбардувальні літаки.
Чого потрібно дотримуватися людям під час повітряної тривоги?
Як розповіла офіцер повітряного командування «Схід», якщо оголосили повітряну тривогу, треба пройти до безпечного місця, наприклад бомбосховища. Якщо ви знаходитесь на вулиці і поблизу вас немає сховища, то ним може бути будь-яке укриття чи місце, яке вас захистить від розльоту осколків ворожої авіації. Бажано знаходити такі місця, які знаходяться нижче від іншої поверхні.
Люди, які фотографують місця прильоту ракет чи осколків від них – мають розуміти, що такі пости можуть допомогти ворогу, а якщо ви ще додаєте геолокацію, то ви коректуєте ворога. Якщо навіть ви фотографуєте не поруч, то ви всеодно корегуєте ворога на ціль. Офіцер повітряного командування «Схід» Ірина Баранова закликає усіх бути пильними до усього, що ви публікуєте, дотримуватися правил воєнного часу, не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та вірити у наших майстерних захисників!