Середа, 16 Жовтня, 2024

Як змінився Дніпро з 2012 по 2022 роки?

У нашому великому місті за останні 10 років сталося безліч змін. Про те, як змінився Дніпро, дізнаєтеся в нашому матеріалі на dnepr-future.

2012-2014

У жовтні 2012 року недалеко від старого Нижньодніпровського Трубного заводу відкрився сучасний гігант – “Інтерпайп Сталь”. Це перший в історії незалежної України металургійний завод.

При спорудженні металургійного підприємства застосовували велику кількість інноваційних рішень, а процес виробництва був автоматизований, завдяки чому в одному великому цеху може знаходитись тільки пару робітників. З архітектурної точки зору завод виглядає шедеврально, об’єднуючи в собі сучасні арт-інсталяції.

Завдяки новому підприємству в нашому місті з’явилося 700 робочих місць.

У тому ж році відкривається “Менора”. Без неї важко представити сучасний Дніпро. Це головний об’єкт єврейської громади та одна з пам’яток нашого міста. Було побудовано 7 веж у формі свічки. Серцем комплексу є синагога “Золота Роза”. Це непросто уявити, але площа усього комплексу складає цілих 50 000 квадратних метрів!

На жаль, в цей період були й трагічні події.

27 квітня 2012 року сталися теракти в тодішньому Дніпропетровську. Прозвучали 4 вибухи, в результаті яких постраждало 27 осіб. Перший вибух стався в 11: 40, біля Оперного театру, на трамвайній зупинці. Другий, через 50 хвилин на вулиці Столярова. Третій о 12:45, біля Парку Глоби, а четвертий там, де і перший, поряд з театром Опери та балету.

У 2014 році після початку АТО на сході нашої країни, Дніпро стає форпостом і приймає велику кількість поранених бійців.

2015-2018

У 2015 році наш футбольний клуб “Дніпро” вийшов у фінал Ліги Європи. Це був один з кращих сезонів в історії клубу, який, на жаль, через декілька років після тієї чудової події, припинить своє існування. І замість нього в нашому місті з’явиться нова команда – СК “Дніпро-1”, а президентом клубу стане Юрій Береза. Новачок за декілька сезонів упевнено пройде шлях від Другої Ліги до УПЛ, а потім змагатиметься і у єврокубках.

У той же період Борис Філатов обіцяє відновити спортивну інфраструктуру міста. У 2016 році відкривається після реконструкції стадіон “Олімпійські резерви”. Також було встановлено 72 спортивних майданчиків: 57 футбольних і 15 баскетбольних.

У травні 2016 року наше місто перейменовують з Дніпропетровська в Дніпро.

Через рік починається ремонт Нового мосту. Він надовго запам’ятався усім городянам, особливо жителям лівого берега. Це була одна з найдовших і скандальніших реконструкцій в нашому місті.

Також поновлюється будівництво метрополітену. Мерія Дніпра оголосила тендер, переможцем стала турецька компанія “Limak”, з якою і підписали договір. Планувалося, що нові центральні три станції – “Театральна”, “Центральна”, “Музейна” відкриються у 2021 році. Будівництво було відновлене, але просувалося повільно. Станції не були відкриті в призначений строк.

В першу чергу, це було пов’язано зі складнощами у бюрократичних моментах, проте, незабаром будівництво перейшло в активну фазу, яка тривала до початку повномасштабної війни 2022 року.

Також мерія Дніпра активно вела боротьбу з МАФами. Було знесено чималу кількість кіосків. Наприклад, на вулиці Боброва і близько 30 штук на Бердянській.

2019-2020

У 2019 році закінчується ремонт Центрального мосту. За декілька місяців до відкриття в ремонт втрутився Президент України Володимир Зеленський і уклав парі з Борисом Філатовим, згідно з умовою якого, міст має бути відкритий до дня міста. Градоначальник відкрив об’єкт на тиждень раніше призначеного строку. На День міста Президент приїхав перевірити відремонтований міст, але на місці експерт виразив свій сумнів з приводу якості виконаних робіт, сказавши, що залишаються питання з приводу несучих конструкцій, їх стан невідомий.

Через виниклу цю обставину, Зеленський захотів отримати висновки спеціальної комісії.

У той же час з’являються нові невеликі зони відпочинку в різних районах міста. Після відкритого роком раніше парку “Зелений Гай”, з’являється сквер Прибережний на ж/м Перемога, його територія складає майже 4 гектари. У зеленій зоні висаджена велика кількість незвичайних дерев, у тому числі сакура, платани, клени. Є фонтан, дитячі майданчики. З мінусів зеленої зони можна відмітити низькі дерева, які в літню жару дають мало тіні, і вузькі велодоріжки зі специфічними стовпчиками посередині, із-за яких створюються деякі незручності.

У 2020 році відкрили відремонтовану вулицю Короленко, яка викликала немало питань у громадськості через те, що було посаджено малу кількість дерев замість вирубаних велетенських платанів. Але варто відзначити, що у вечірній час зона відпочинку виглядає красиво, завдяки своїм незвичайним ліхтарям і фонтану.

2021-2022

На початку 2021 року відкривається планетарій. Він є одним з кращих в Україні. Були оновлені звукові системи і встановлені спеціальні крісла. А на екрані можна показувати відео відмінної якості : від 4К до 8К.

Влітку того ж року трапляється обвал Січеславської набережної. Вона обвалилася три рази за короткий проміжок. Це сталося через сильні зливи і старе оздоблення. Ділянки, що обвалилися, через декілька місяців відремонтували.

Восени 2021 року відкривається сквер на Слобожанському проспекті. Було укладено приблизно 10 тисяч квадратних метрів газону і висаджені понад сто дерев.

У 2022 році після початку повномасштабної війни, наше місто стало найбільшим хабом для переселенців. Ще з 2014 року дніпровські волонтери активно допомагають і приймають переселенців. Частина людей залишається в нашому місті, а частина їде в західні регіони України.

За словами прес-служби міськради, наша область прийняла більш ніж 300 000 переселенців. Внутрішньо переміщеним особам надають можливість безкоштовно розміститися в центрах для переселенців. Це можуть бути школи, спортивні зали, офіси. У координаційних штабах надають гуманітарну допомогу, а також матеріальну і психологічну допомогу, кол-центри обслуговують цілодобово.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.