Неділя, 21 Квітня, 2024

Фахівцями з Дніпра створено броньований медичний реанімобіль

Броньований “Ковчег” для військових було створено у Дніпрі – він на базі “БТР-60”, проте до війни планувався застосовуватись для туристичних цілей, але через російську агресію його переробили для роботи медиків на передовій. На фронті автомобіль планують використовувати як центральний пункт, де будуть стабілізовувати стан поранених воєнних, але для цього потрібні кошти, аби викупити машину у власника, який спонсорував виготовлення техніки раніше. Для кого дніпровський “Ковчег” стане порятунком життя і які характеристики у автомобіля читайте далі на dnepr-future

Унікальний броньовик на базі “БТР-60” майже готовий до роботи. Інженер автомобіля В’ячеслав спочатку планував створювати його із метою розвитку туризму – засновник розповідає, що спочатку був план із покупкою військової техніки та використання найкращих елементів цих машин. Туристична мушина мала бути створюватися так, що мала б властивості “амфібій” – можливість високої прохідності у водних об’єктах.  Проте із початком подій 2014-го року він зрозумів – на лінії зіткнення такі машини набагато важливіші, аніж в тилу. 

Які характеристики дніпровського “Ковчега”?

Дніпровський “Ковчег” важить 13 тон, через це й має високі показники у прохідності. Оснащена автівка душовою кабіною, кухнею із холодильником, кондиціонерами та електростанцією. Вміщує і до 500 літрів води. На випадок перевезення у броньованому медичному реанімобілі можливе розміщення одночасно понад 12 осіб сидячи або 10 осіб лежачи. Між ліжками існує певний простір, за допомогою якою медики мають можливість вільно переміщатися салоном та слідкувати одразу за всіма пораненими військовими. 

Джерело фото: https://opentv.media

У планах начинити автівку медичним обладнанням. Планують встановити дефібрилятори, операційний стіл та концентратор кисню. Дніпровський “Ковчег” необхідний першому автомобільному добровольчому шпиталю імені Миколи Пирогова. Його планують використовувати як пункт, де будуть стабілізувати стан поранених бійців, які зараз обороняють нас на передовій лінії. Він буде розташовуватися приблизно на відстані до 10-15 кілометрів від самої лінії зіткнення. До нього будуть підвозити тяжких поранених, рахунок життя яких йде не на години, а на хвилини. 

Що треба, аби доставити його до лінії передової?

Зараз у бронеавтомобіля є власник, тож для постачання його на передову лінію, треба зібрати кошти – до 10 мільйонів гривень, аби викупити броньовик “Ковчег”. Він повинен стати таким собі народним дніпровським реанімобілем, мета якого буде рятувати життя наших поранених бійців. Зараз він знаходиться на безпечному місці, проте із плином часу його необхідність тільки росте. Його місце має бути на фронті – допомагати нашим медикам на фронті. 

При належному фінансуванні можна створювати із десяток таких “Ковчегів” – дніпровських броньованих медичних реанімобілей лише за півроку, тому у виробництві прохають усіх небайдужих містян, які мають таку змогу допомогти з викупленням авто, задонатити за такими реквізитами: Номер банківської картки для перерахування на допомогу можливо дізнатись за посиланням тут

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.