Субота, 27 Квітня, 2024

Історія винахідника Дніпра Євгена Репеті

Всі знають, що на розвиток суспільства впливають винаходи та відкриття. Якщо говорити про місто Дніпро, то в процвітанні мегаполіса теж велике значення мають нові проєкти та знахідки. В таких подіях був залучений Євген Репетя, як спеціаліст евристичного проєктування ракетно-космічних комплексів. Саме він зміг розробити та здійснити програму наукового винахідництва при проєктуванні ракетно-космічних комплексів. Далі на dnepr-future.com.ua.

Кожне складне питання при створенні ракетної техніки вирішують вчені, інженери, винахідники. Саме Євген Репетя запропонував цікаву методику винахідництва та його реалізацію. Винахідництво в КБ “Південне” перейшло практично в наукову течію Репеті.

Дитинство та юність вченого

6 травня 1937 року у Харкові народився Євген Репетя. Він завжди згадує, коли в школі вчителька запитувала, ким хочуть стати учні, то відповідав, що буде створювати науку. Після школи вступив до Ленінградського воєнно-механічного інституту на конструкторський факультет. В студентські роки проявилась його принциповість, вимогливість, незалежність та майстерність захопити людей ідеєю. У 1959 році він приїхав на переддипломну практику до КБ “Південне” й хлопця прийняли на роботу інженером проєктного відділу.

Джерело: dnipro.libr.dp.ua

Репеті полюбилось місто Дніпро та КБ “Південне” й після практики він вирішує далі працювати у головному проєктному відділі над створенням зразків ракетно-космічної техніки. Керівництво побачило якості нового фахівця та призначили його відповідати за організацію винахідницької діяльності у відділі.

У 1961 році його обрали головою Ради Всесоюзного товариства винахідників і раціоналізаторів підприємства. Євген Репетя створив у КБ “Південне” структуру Ради, яку побудували за виробничим принципом, залучивши всі передові знання та можливості колективу. Він додав “проєктну” модель у роботу всіх підрозділів конструкторського бюро. Новостворена Рада почала активно працювати з навчання активу осередків товариства в професійних школах, інститутах з винахідництва, розвиваючи спеціальне мислення.

Розвиток винахідництва

В період роботи інженерно-технічних працівників Ради було створено громадський канал управління винахідництвом. У 1966 році запропонували створити патентно-дослідний відділ і М. К. Янгель вже 18 квітня 1967 року підписав наказ про створення нового підрозділу в структурі підприємства.

Джерело: dnipro.libr.dp.ua

З 1991 року Євген Репетя працював начальником патентно-дослідного відділу КБ “Південне”. Його головним завданням було розв’язання питань, які пов’язані із проблемами охорони, захисту та комерції об’єктів інтелектуальної власності. Це був зоряний час для винахідників. Репетя зайнявся пошуком нових форм, щоб втілювати ідеї винахідницької творчості. На підприємстві зростили 2500 винахідників, які створили 8000 винаходів, а понад 3000 впровадили у вироби КБ та інших галузях.

Наукова діяльність

У 1971 році вчений вступив до аспірантури ДДУ на фізико-технічний факультет заочно й через 4 роки закінчив аспірантуру. Репетя завжди мріяв створити щось нове. 6 листопада 2001 року створили Регіональну суспільну “Академію досліджень та винахідництва”. Вона сприяла впровадженню винаходів її членів в соціальні, економічні, науково-технічні та інвестиційні програми. Євген Репетя став президентом Академії й проводив засідання у патентно-технічному відділі ДОУНБ.

Робота з винаходами при створенні об’єктів техніки породила нове вчення, яке він назвав “Евронавтика” — наука пілотування думок. Офіційного визнання воно не має, але все можуть “делегувати” для затвердження статусу. Винахідник вже на заслуженому відпочинку, займається написанням книги про свою роботу й друзів-однодумців.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.