Навпроти будівлі Дніпровської міської ради, за ініціативи чинної адміністрації, на одному з гранітних блоків було встановлено скульптуру Амурського моста, який на інсталяції було названо «Міст Олександра Поля», це завіряє табличка, що прикріплена трохи нижче артоб’єкту, пише dnepr-future.com.ua.
Навіщо?
Встановлення маленької копії відрізка мосту було мотивоване річницею утворення міста, якому виповнилося двісті двадцять чотири роки. Загалом, планується встановити ще сім фігурок у всьому місті, вони будуть позначати певні видатні будівлі, пам‘ятки та конструкції Дніпра. Скульптором маленької копії Амурського, або «Старого мосту», який тепер ще й отримав назву мосту Олександра Поля, є Роман Домашич.
Чому саме така скульптура?
Питання чому був затверджений саме цей типаж скульптури, що за формою та конструкцією нагадує більше пластилінову фігурку, залишається відкритим. Таким самим чином можна було встановити більш значну за розміром та розробленням деталей зменшену копію мосту. Всі ми ще з дитинства знаємо, як виглядають картонні конструктори видатних архітектурних витворів різних країн. Чому не взяли більш пророблену модель – невідомо. Чи то небажання та недбалість, чи то авторський стиль, що знімає усі можливі питання.
Що буде далі?
Ще невідомо які саме пам‘ятки міста будуть копіювати міні моделі зроблені з бронзи, але можна запевнити, що вони там будуть статично, а не відіграватимуть роль звичайної «ярмарочної» тимчасової прикраси.
Подібні аксесуари міста демонструють увагу до деталей, але й призводять до розколу між городянами щодо ставлення до подібних артоб’єктів: одні вважають це необхідністю творчого сьогодення, інші не хочуть мати до цього ніякого ставлення та залишатись індиферентними, а треті вбачають в подібних елементах непрактичність та естетичну непривабливість.
ФОТО: ШоТам