Середа, 29 Травня, 2024

Що таке проспект? Найдовші проспекти Дніпра

Наше місто відомо широченними та довгими проспектами. Про те, що називають проспектом і які з них найдовші, дізнаєтесь в нашому матеріалі на dnepr-future.

Що таке проспект?

Проспектом називають довгу та широку вулицю, як правило, із зеленими насадженнями посередині та/або з трамвайними шляхами. Наше місто Дніпро багате не лише грандіозними і сучасними спорудами, красивими природними об’єктами, старовинними храмами, а й наявністю мальовничих проспектів. Про п’ятірку найдовших ми вам розповімо.

Рейтинг проспектів Дніпра

5-е місце займає проспект Олександра Поля протяжністю 4 кілометри, одна з головних вулиць міста. Поль був відомим діячем у нашому місті. За все своє життя він просунув велику кількість ініціатив, наприклад, будівництво залізничного вокзалу. Сам проспект починається від проспекту Пушкіна і тягнеться до вул. Титова, у тому числі перші 300 метрів є пішохідні. Внизу розташована Дніпропетровська обласна держадміністрація, по самому проспекту розташовано безліч торгових, комерційних та житлових будівель.

На 4-му місці нашого рейтингу розташувався проспект, названий на честь радянського льотчика – Юрія Гагаріна, його протяжність становить 4.7 км. Він є студентським проспектом з корпусами ДНУ, Дніпровської Політехніки, Металургійної Академії, Дніпровського університету внутрішніх справ та інших навчальних закладів. На проспекті знаходиться багато студентських гуртожитків та будівель сучасної житлової забудови. Бере свій початок від Соборної Площі та закінчується на “кільці” із Запорізьким шосе.

3-у сходинку займає Проспект Дмитра Яворницького – він найголовніший у нашому місті, і на 100 метрів довше, ніж Гагаріна – його довжина становить 4.8 км, від залізничного вокзалу і до Соборної площі. Як і Поль, Яворницький зробив свій внесок у розвиток міста, в галузі історичних досліджень. На честь його названо не лише проспект, а й історичний музей. На самому проспекті знаходяться по дві смуги для автомобілів та трамвайна колія з пішохідними алеями посередині. Під землею головної магістралі міста розташовані недобудовані тунелі метрополітену. На проспекті знаходиться також Пам’ятник Слави. Більша частина вулиці викладена бруківкою. Тут ми побачимо багато візиток Дніпра. Серед них: Гірський університет (Дніпровська Політехніка), Головпоштамт.

На другому місці розташувався Слобожанський проспект довжиною 7 км. Найголовніша магістраль лівого берега. Бере свій початок від Нового мосту та закінчується на виїзді з міста, біля сл. Слобожанського. На ньому знаходиться безліч транспортних розв’язок та переходів. Через нього проходить як міський транспорт, так і приміський. Найвідоміший перехід – надземний, під час відкриття він був перший в Україні з ескалатором.

Перемогу у рейтингу найдовших проспектів Дніпра здобуває проспект Богдана Хмельницького завдовжки 9.2 км. Починається він від вул. Пилипа Орлика і тягнеться до Сурсько-Литовського цвинтаря. По обидва боки проспекту розташовані парки, лікарні, автостанція, стадіон «Олімпійські резерви», різні торгові центри та житлові райони.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.