Четвер, 28 Березня, 2024

«Відчуй Дніпро»: серія міських міні-скульптур

Дніпряни давно звикли до незвичайних скульптур на міській Набережній. Тут можна зустріти кам’яні та ковані фігури, на тлі яких заведено робити відмінні селфі на пам’ять. Нещодавно Представник Молодіжної ради Дніпра Карен Агаджанян ініціював проєкт «Відчуй Дніпро», в центрі якого — незвичайні міні-скульптури. Що за творіння увійшли в нову серію об’єктів мистецтва? Далі на dnepr-future.

Історія міста в міні-скульптурах: про проєкт «Відчуй Дніпро»

За словами ініціаторів, головною темою незвичайного проєкту зі створення мініатюрних бронзових скульптур розміром 15х15 см є історія рідного міста. Під нього був відкритий тендер на базі «Prozorro» та виділено близько 200 тисяч гривень для повної реалізації ідеї до кінця 2020 року.

Організатори та виконавці узгодили формат, терміни та тематику. Згідно з планом, до переліку бронзових інсталяцій увійшли:

  • Скульптура у вигляді моста та залікова книжка студента.
  • Диригентська паличка та печиво.
  • Копія космічної ракети й трамвая.
  • Бронзовий бігун і старий єврей.

Кожне творіння, так чи інакше, показує історію, життя та цінності міста, а також його особливу атмосферу.

Готовий проєкт з 8 скульптур: як це було

Перша міні-скульптура була створена в пам’ять про першого почесного громадянина міста Катеринослава, великого громадського діяча та краєзнавця Олександра Поля. Саме Поль домігся будівництва знаменитої Придніпровської залізниці та моста для неї. Мініатюра зображує той самий старий Амурський міст та встановлена ​​біля будівлі міської ради Дніпра до Дня Міста.

Наступний крок — поява круглого панно з зображенням рук і диригентської палички. Ця скульптура присвячена талановитому диригенту Гургену Карапетяну, який тривалий час очолював симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії. Якраз на стіні будівлі філармонії її й розмістили.

Третім стало зображення бронзового марафонця, яке можна знайти на міській Набережній, в районі Фестивального причалу. Четверта скульптура являє собою знамените здобне печиво «Дніпро», яке багато хто так любили в дитинстві.

Печиво продавалося в картонних коробках, і було неймовірно смачним, на відміну від сучасних штучних солодощів. Бронзове печиво, до речі, намагалися вкрасти вандали. Але творці відновили скульптуру в березні 2021 року. Його можна знайти на оглядовому майданчику в районі Монастирського острова.

П’ятою скульптурою стала студентська залікова книжка. Вона з’явилася на проспекті Вернадського, прямо на фасаді центральної будівлі Університету митної справи та фінансів. Шоста скульптура у вигляді старенького міні-трамвая знаходиться на Катеринославському бульварі, де раніше розташовувався розворотний трикутник трамвайного маршруту. Трамвай створювали за старими фото з архівів, і він дуже схожий на оригінал.

Сьома мініатюра називається «Фанат Дніпра». Вона присвячена фанатам міського футбольного клубу. Розташували її там, де раніше збиралися фани — біля входу в парк Глоби.

Своєчасно з’явилася і восьма, остання фігурка в серії скульптур. На ній зображена бронзова ракета, яка нагадує про внесок міста в розвиток ракетобудівного комплексу колишнього Союзу і сучасної України, завдяки Південному машинобудівному заводу ім. А.М. Макарова. Її встановили поруч з входом в оновлений «Планетарій».

На відкритті міні-скульптур були присутні не тільки представники міської влади та жителі міста, а й нащадки людей з ними пов’язаних: онук диригента, дочка автора печива. На всіх фігурках, до речі, є зображення котиків і QR-код, за яким можна отримати вичерпну інформацію про кожну скульптуру.

Творці проєкту обіцяють, що по місцях розташування мініатюр буде проходити туристичний маршрут. Це — відмінна ідея, адже він охопить кілька найбільш красивих і значущих куточків Дніпра. Передбачається, що проєкт буде мати своє продовження і в місті з’являться нові бронзові мініатюрки.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.