П’ятниця, 28 Червня, 2024

Фонтан-водоспад “Поріг-ревучий” у Дніпрі

Фонтани Дніпра відносять до архітектурних, красивих місць мегаполіса. Вони є окрасою міста та чудовим місцем прохолоди у жаркі та спекотні дні. Звісно, в природних куточках фонтани створювались самою місцевістю, але у Дніпрі є штучний фонтан-водоспад, який приваблює не тільки туристів, а й місцевих мешканців. Далі на dnepr-future.

Мова йде про фонтан-водоспад “Поріг ревучий”, який створили за заповітом Тараса Григоровича Шевченка. Дух предків та заповіт Т. Г. Шевченка вимагали відновлення величі каміння та води, щоб врешті решт мрії Кобзаря втілились у життя. Це дуже красивий куточок природи у місті, де залюбки відпочивають городяни та мандрівники. Місце також бачило багато фотографів, які намагаються передати красу води у своїх роботах.

Фонтан-водоспад

У Дніпрі в парку Т. Г. Шевченка на Монастирському острові встановили найбільший в Україні пам’ятник Кобзарю — створили поріг Ревучий. Тільки у Дніпрі архітектори змогли побудувати таку забудову в центрі міста. Урочисте відкриття припало до Дня міста та 200-річчя від народження Кобзаря. 14 вересня 2014 року святково відкрили рукотворний фонтан-водоспад. Свято було дуже гарним й в українському стилі. Іван Куліченко, Олександр Вілкул, Євген Удод та Дмитро Колесніков, піднявши руки, просигналізували козакам, які стояли біля 4-х гармат на нижньому оглядовому майданчику напроти водоспаду. Заревли гармати, все було в диму й люди почули, як по-справжньому водоспад “реве”.

Джерело: dnipro.libr.dp.ua

Це єдиний штучний водоспад в Україні — “Поріг ревучий”, який має 17 метрів висоти та 20 метрів ширини. Його архітектором був Дмитро Волік. При будівництві водоспаду не зачепили жодного камінчика природного моноліту. До нього додали ще 70 тонн каміння, яке спеціально підбирали, щоб воно було схожого віку, що й граніт острова. Привезені вони були зі степів Солонянського району та змонтовані на водоспад. Його продуктивність — 1600 кубічних метрів на годину, обсяг води велетенський, а ще наноси качають воду з річки Дніпро на глибині 3-х метрів.

Важко будувати таку красу, бо не можна було порушувати ландшафт. Довелось зробити 3 труби замість однієї й пустити їх обхідним шляхом. Водоспад працює у декількох режимах й має власну фішку — підсвічується у кольорі та формі Державного прапора України.

Енергетика водоспаду та острову

З самого Монастирського острову водоспад не можна побачити, лише чути, як падають струмені води. Це чудове місце для єднання з природою, роздумів, мрій. Для цього й створили верхній оглядовий майданчик, де зафіксували лавки, щоб гості та місцеві жителі змогли милуватись скелями та водоспадом. Саме цих конструкцій бракувало острову, щоб мати історичні моменти й уявити його легенди.

Джерело: facebook.com/dmr.parks/posts

Дніпряни вважають, що енергетика острова особлива й сама потужна в Україні. Це підтвердили вчені та біоенергетики. Ще говорять, що саме там можна відкрити паралельні світи. Біля пам’ятника Кобзарю, на одній з доріжок, часто з’являються розриви хрональних полів. Коли людина в них потрапляє, то може відчути космічну невагомість, збивається годинник та відкриваються інші світи. Ще з одного дослідження слідує, що на глибині 70 метрів була знайдена піраміда й вся ця енергія йде від неї. Саме з цієї причини Монастирський острів включили до списку 22 місць з потужною енергетикою й входом у паралельні простори.

Існує й ще одна таємниця й питання про те, як пам’ятник Кобзарю через багато років буде дивитись саме на “Поріг ревучий”? Його встановлювали фасадом проти течії Дніпра, в сторону Києва, а поет завжди дивився наліво й вниз. Коли після капітальної реконструкції пам’ятник відкрили, ні автори, ні керівництво не припускали такого дива. Погляд Тараса Шевченка був спрямований на поріг Ревучий й він все бачить та чує.

Це дивовижне місце особливо у сонячний день. Промені пронизують воду й нагадують про загадки та легенди міста Дніпра.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.