Середа, 17 Липня, 2024

Кенійська кава: золота жила місцевого експорту

У Кенії розташовані найвища гора Африки, Кіліманджаро, найбільше озеро Вікторія, великі високогірні плато. Практично вся територія країни є національним парком із забороною полювання на диких тварин, які тут представлені практично всіма видами: від левів і бегемотів до носорогів, слонів і буйволів. Ще до здобуття незалежності у 1963 році країна славилася як експортер високоякісної кави. З відходом британців галузь не занепала. Навпаки, сьогодні це національна гордість Кенії, а якість місцевої кави вважається однією з найкращих на континенті та й у всьому світі. До того ж ціни на Idealist Coffee кенійського «розливу» повністю відповідають якості напою, що бадьорить.

Класифікація кенійської кави

Країна відома своїм особливим підходом до класифікації кавових зерен: крім поділу за розміром, їх сортують за формою та щільністю. Але саме розмір вважається найважливішим критерієм, що визначає якість продукту: що більше зерно, то краще. Справа в тому, що у великих плодах міститься більше ефірних олій, а саме вони визначають смак та аромат. Згідно з місцевими стандартами, найбільші зерна позначаються як Kenya AA, трохи менший за розмір у підвиду АВ, хоча багато хто вважає його найкращим. Усього місцевий класифікатор налічує сім різновидів:

  • АА;
  • АВ;
  • З;
  • E;
  • MH/ML;
  • PB;
  • TT;
  • Т.

Про кенійські сорти кави

Тут вирощують переважно арабіку, частка робусти відносно невелика. Місцеві селяни та кооперативи практикують вирощування кави серед інших сільськогосподарських культур, які дають тінь. Особливо часто як тіньове дерево використовується авокадо. Більшість плантацій розташована на високогір’ї (1400-2100 метрів над рівнем моря). Тут не так спекотно, до того ж місцеві ґрунти вулканічного походження дуже родючі. Найбільший регіон вирощування кави тягнеться від схилів гори Кенії майже до меж столиці Найробі. Найкращими сортами є Batian та Ruiru 11, причому вони були виведені місцевими фермерами вже у постколоніальний період. Кенійська кава славиться своїм насиченим та яскравим смаком, у якому відчуваються фруктово-ягідні відтінки та присутня винна кислинка. Наприклад, в інтернет-маркеті Maudau сорт Kenya AA представлений брендом Еспако. А якщо ви любитель крафтових дріп-напоїв, то можливість продегустувати їх надає бренд Idealist. У кенійської кави гарна репутація, причому заслужена — місцеві фермери славляться працьовитістю та любов’ю до своєї землі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.