Вівторок, 23 Квітня, 2024

Історія стадіону ім. Петра Лайко, який перейменували в “Dnipro Athletics”

Довгі роки спортивна інфраструктура Дніпра залишала бажати кращого. У період з 2016 року ситуація почала змінюватися, оскільки міська влада вирішила взятися за реконструкцію кількох спортивних об’єктів.

У цій статті ми розповімо про один з них – стадіон “Dnipro Athletics”, який раніше мав назву ім. Петра Лайка, а до 2015 року він був відомий як стадіон Вагоноремонтного заводу ім.Кірова. Далі на dnepr-future.

Історія стадіону

Стадіон був побудований у 50-х роках минулого століття. Спочатку був невеликою ареною з трибунами в десять рядів по всьому периметру. На момент відкриття трибуни були дерев’яними, але потім їх замінили на пластикові. Щоправда, пластикові сидіння не витримали нападу вандалів.

Пік відвідуваності стадіону був у 1970-1990-х роках. Кількість глядачів сягала майже 11000 людей. На арені проводилися матчі футбольних та регбійних команд. Серед них був аматорський футбольний клуб “Локомотив”, який складався із працівників Вагоноремонтного заводу та регбійний клуб “Дніпро”.

У 2007 році наше місто ледь не втратило цей об’єкт. Потрапивши у власність приватних осіб, нові власники його місці планували будівництво житлового комплексу. Проте протести місцевих жителів та спортивних активістів допомогли зберегти стадіон.

У 2012 році після суду спортивна арена переходить у власність міста. У мешканців міста з’являється надія на реконструкцію, тому що на той час стан спортивного комплексу залишав бажати кращого та потрібен терміновий капітальний ремонт. У 2015 році завдяки футбольним громадським діячам стадіон Вагоноремонтного заводу перейменовують на честь Петра Лайка.

Через три роки після численних прохань та ініціатив з боку легкоатлетичної спільноти, а також місцевих жителів, міською владою приймається рішення про початок реконструкції стадіону.

За проектом вона розрахована на 2000 місць. Будується арена з акцентом на легку атлетику (були облаштовані всі потрібні сектори, у тому числі й для метання), але футбол також буде присутній. З легкої атлетики арена зможе приймати чемпіонати України та Європи, а у футболі проводитиме поєдинки Другої та Першої Ліги.

З погляду архітектури все виглядає чудово. Трибуни та легкоатлетичні доріжки пофарбовані у синій колір. Але варто сказати, що на території спортивного комплексу бракує зелених насаджень. Якщо не вирішити цю проблему, спортсменам у літню пору сховатися від пекельного сонця буде складно.

Станом на 2022 рік стадіон готовий на 95%, залишилося лише постелити футбольний газон.

Хто такий Петро Лайко?

Петро Гаврилович Лайко був відомим футболістом, першим серед дніпровських гравців майстер спорту СРСР. Він встиг пограти як і за дніпровські клуби, такі як “Сталь”, так і виявив добре себе вже на професійному рівні в київському “Динамо”. У 1938 році потрапив до списку “55 найкращих футболістів” СРСР.

Після завершення кар’єри тренував на стадіоні ВРЗ робочу команду “Локомотив”, з якою досяг успіхів і зробив свій внесок у розвиток футболу в регіоні.

Суперечка між спортивними активістами

Ще на початку 2022 року міська влада заявила про необхідність перейменування арени та оголосила конкурс. Перемогла назва “Dnipro Athletics”.

У червні розпочинається процес перейменування. Якщо легкоатлети були раді, то деякі футбольні громадські діячі були проти. Наприклад, спортивний журналіст та аналітик Дмитро Москаленко вважав, що не можна забувати про славу відомого футболіста – Петра Лайка і тому треба залишити арені колишнє ім’я.

15 червня 2022 року відбулися громадські слухання. Більшість проголосували за нову назву та стадіон ім. Петра Лайка перейменували на “Dnipro Athletics”.

Бажаємо стадіону якнайшвидшого відкриття, розвитку та великої кількості спортивних рекордів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.