П’ятниця, 3 Травня, 2024

Економія електроенергії в Дніпрі: як містянам вберегтись на дорозі і не потрапити в ДТП?

Через ракетні удари з боку російської федерації по критичній інфраструктурі країни, стало вкрай необхідним національна економія електроенергії. Через це іноді не працюють світлофори, нічне освітлення може вимикатись, а для пішоходів на дорозі зростає ризик потрапити у ДТП. Про те, як містянам вберегтись на проїзній частині розповіла речниця патрульної поліції у Дніпропетровській області Людмила Копиленко та керівник навчального центру “Автошкола” Микита Нем’ятий, пише dnepr-future.com.ua.

Чи зростає вночі ризик ДТП у Дніпропетровській області?

Із початком тотальної економії електроенергії в місті, коли ворог б’є по критичним об’єктам електропостачання, звичайно збільшився й ризик ДТП у місті. Пішоходи, які не користуються світлоповертальними елементами, не виділяючи себе в темний час доби, вони не помітні для водіїв автомобільного транспорту. 

Людмила Копиленко нагадала й про те, що згідно постанови Кабміну від листопада 2020-го року, усі пішоходи у темний час мають використовувати світлоповертальні елементи, і це закріплено у правилах дорожнього руху. Під час економії електрики в наш нелегкий період, це має допомогти водієві продовжувати безпечний рух в умовах можливого відключення світла вулицями. 

Як можна вберегтися пішоходам на дорозі в умовах економії в Дніпрі?

По-перше, вберегтись пішоходам можна, використовуючи світлоповертальні елементи. Вони продаються у великому різновиді у будь-яких фахових магазинах, наприклад велосипедних. Чіпляти їх варто на місця, які чітко видно водіям міста за рулем – наприклад, на руки, наплічник чи сумку. 

Джерело фото: https://nzl.theukrainians.org/

Такі елементи треба використовувати і для велосипедів – так як вони є учасниками дорожнього руху, їхній транспорт також повинен бути обладнаний ліхтарями та іншими елементами. Вкрай важливим є і забезпечення дітей-пішоходів такими елементами.

Аби вберегтись, можна придбати жилет із світлоповертальними елементами. Така річ не лише для працівників дорожніх служб, а є абсолютно нормальною практикою у європейських країнах. Такі жилети рекомендується одягати як і дорослим, так і дітям – навіть якщо, наприклад, дитина катається на самокаті або велосипеді, дітей потрібно привчати до того, що одягаючи цей жилет, ти будеш більш помітний на дорозі для водіїв, а отже і в більшій безпеці.

Варто пам’ятати й про пам’ятку безпеки – чорний одяг не помітний водіям зовсім, синій одяг – з 15 метрів, червоний – з 22 метрів, жовтий – з 35 метрів, білий – з 53 метрів, а одяг з світлоповертальними елементами буде помітний з автівки вже з 150 метрів, тож водію буде легше орієнтуватися в ситуації і можливо навіть вберегти життя пішоходу. 

В темний час водієві важко безпечно переміщатись на авто, адже абсолютна більшість пішоходів не знає правил дорожнього руху і пересуваються темними дорогами не тільки діти, а і дорослі. Рекомендаціями для водіїв Дніпра – це переміщення дорогами із зменшеною швидкістю, аби завчасно побачити і не збити пішохода без світлоповертальних елементів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.