Неділя, 21 Квітня, 2024

“Оборона Замостя”: у Дніпрі представили історичний комікс

У Дніпрі випустили комікс “Оборона Замостя. Легенда про Лопату”, який розповідає про битву українців та поляків проти російської армії за польське місто Замостя.Це перший комікс, який випускає Інститут національної пам’яті. До цього часу організація друкувала лише книги та наукові роботи великих об’ємів. Детально про подію розповість dnepr-future.

Доктор історичних наук Ігор Кочергін розповідає, що формат коміксу підійде тим, хто цікавиться історією, але не хоче витрачати час на великі роботи. Тобто за пів години читач дізнається усю необхідну інформацію про історичну подію. Усі герої на сторінках коміксу – реальні люди: Марко Безручко, який очолював оборону; Всеволод Змієнко, генерал-хорунжий Армії УНР;  польський генерал Геллер. Головний герой – сапер Гнат Вечірній за прізвиськом Лопата, на честь якого назвали комікс.

Над коміксом працювала команда істориків, якій довелось обробити велику кількість інформації, для того, щоб стисло і не втрачаючи суті передати головні події битви.

Мальопис покликаний у доступній формі популяризувати інтерес до історії України. 

У планах Інституту ще випуск двох коміксів, як продовженні “Оборони Замостя”.

Комікс був створений за допомогою державних коштів, тому у продаж він не надійде. “Оборону Замостя” можна буде знайти у бібліотеках, музеях, закладах освіти. Також ознайомитись з електронним варіантом коміксу можна онлайн на сайті Інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, що у Дніпрі вже випускали історичний комікс про життя Олександра Поля.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.