П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Відкриті майданчики для концертів у Дніпрі

Незвичайна атмосфера, живе звучання, та іноді вільний вхід — відкриті майданчики для концертів мають своє особливе зачарування. У Дніпрі є кілька локацій, де можна насолодитися звуком просто неба, в літній сезон вони набувають особливої ​​актуальності. Де дніпровські меломани зустрінуть теплі вечори? Топ-5 кращих відкритих майданчиків в Дніпрі починають свою роботу. Далі на dnepr-future.

Фестивальний причал

Цей майданчик в самому центрі міста є частиною Набережної міста Дніпро, протяжність якої становить понад 30 км, що дає їй право називатися найдовшою набережною в Європі. Локація хороша по будь-яких показниках, ось її ключові плюси:

  • Звідси відкривається чудовий краєвид на красиву забудову.
  • Від води віє прохолодою.
  • Набережна має доглянутий вигляд.
  • Простору вистачить, щоб розмістити велику кількість гостей.

Причал відмінно освітлений, відстань від води до сцени — пристойна, так що ризику скотитися по східцях вниз — немає. Тротуар викладений плиткою, поруч є паркінг для автомобілів, так що багато городян приїжджають на особистому транспорті, щоб послухати музику та потанцювати.

Щоб провести концерт, тут встановлюють сцену зі збірних конструкцій, з додатковим освітленням та майданчиком навколо неї. Останнім часом сцену встановлюють на весь теплий сезон, який триває з травня по жовтень. Обов’язкові дати роботи сцени на Фестивальному причалі — День міста, загальнодержавні свята (День Незалежності, День Конституції), а також гастролі популярних виконавців. Свого часу на причалі виступали такі зірки як «Арабески», Вєрка Сердючка, «Друга ріка», «С.К.А.Й.», Оля Полякова, Тіна Кароль, Джамала, Олег Скрипка та інші.

Прибережна локація відмінно вписується в формат великих міських свят, так що гості й жителі міста з нетерпінням чекають її запуску в новому сезоні.

Літній театр у парку Шевченка

У літньому театрі, який розташований недалеко від входу в парк Шевченка з боку вулиці В. Вернадського (колишня вулиця Дзержинського), панує більш камерна атмосфера. Квитки сюди продаються вже з місцями, а вартість залежить від рейтингу виконавця. Іноді бувають і безкоштовні концерти з вільним входом.

Багатьом запам’ятався душевний концерт Ігоря Макаревича, коли автор і виконавець пісень був максимально близький та відкритий глядачеві. Макаревич з музикантами любить Дніпро за теплу атмосферу та постійно повертається сюди.

Що стосується театру, то його побудували ще в 1977 році, автором проєкту став відомий архітектор Павло Нірінберг. За його задумом крізь конструкції театру проростають живі дерева, а якість акустики вдалося підвищити завдяки масивній підвісній конструкції. Театр має хорошу місткість, а також кілька виходів, що дозволяє приймати велику кількість гостей. Є навіть лаштунки для артистів, а у вечірній час сцена добре освітлена. Цей театр в парку Шевченка можна сміливо назвати кращим літнім театром міста.

Легендарна «Мушля» в парку Глоби

Цей літній театр колись став символом міста, майже сорок років тому тут знімали художній фільм «Рідня». Фотографії дивного літнього театру можна було побачити на пам’ятних магнітах, глянцевих листівках та марках, тому, що незвичайна архітектура «Мушлі» виглядала дуже привабливо. На сьогодні концерти в театрі проходять досить рідко. Це трапляється тільки влітку та по великих святах. Іноді тут також проводять виставки та конкурси в рамках загальноміських заходів.

Тим часом унікальна архітектура будівлі є головною визначною пам’яткою парку Глоби. Побудований прямо на водах штучного водоймища, театр потребує реконструкції, щоб кількість концертів і гостей тут була в рази більшою. Так що «Мушля» знаходиться в очікуванні щедрих інвесторів, готових зберегти унікальну пам’ятку архітектури часів СРСР.

На даху «Менори»

Найбільший у світі єврейський культурно-діловий комплекс розташований в центрі Дніпра, поруч з синагогою «Золота Роза». Він має своєрідну конструкцію з веж з плоским дахом. На даху однієї з цих веж щоліта проходять музичні концерти та фестивалі, покликані урізноманітнити культурне дозвілля городян. У програмі концертів є класична музика, джаз, вокальні номери.

Як виглядає концертний майданчик? На даху встановлюють ряди крісел, невеликий подіум-сцену, а в перервах між виступами гостей обслуговує ресторанний кейтеринг з напоями та легкими закусками. У прохолодні вечори подають гарячі напої.

Концерти проходять в романтичній атмосфері. Чудове звучання скрипок, саксофона та повноцінного оркестру, зворушливий вокал розноситься над дахами будинків далеко навколо, а вид заходу з даху «Менори» заворожує. Охочих відвідати літні концерти на даху досить багато, адже в немає у місті локацій, подібних до цієї.

Стадіон «Метеор»

Концерти на стадіоні «Метеор» проходять не одне десятиріччя. Колись знаменита футбольна команда «Дніпро» виграла тут звання чемпіона СРСР, а у 2005 році «Дніпро» приймав тут команду з Албанії. Але команда припинила своє існування, а стадіон став місцем для проведення масових культурних заходів.

Поруч з відкритим стадіоном розташований закритий палац «Метеор», де також проходять виставки, ярмарки, фестивалі та концерти, але — восени та взимку. В архітектурний ансамбль входить і закритий басейн «Метеор», ще одне місце для масових заходів, але — виключно спортивного характеру.

У чому секрет популярності цієї локації? Річ у тому, що раніше стадіон «Метеор» був чи не єдиним місцем для великих живих концертів. Він вміщує понад 25 тисяч вболівальників на трибунах, а при проведенні концертів їх набагато більше.

Як проходять заходи просто неба? На великому стадіоні встановлюють сцену, прямо в центрі футбольного поля. Місця на концерти продають з урахуванням наближеності до сцени та рівня комфорту, але більшу частину займає фан-зона, де товпляться шанувальники музичних груп. Святослав Вакарчук, який постійно буває в Дніпрі з концертами, вибирає саме «Метеор» для зустрічі з любителями українського року.

Ось основні відкриті майданчики Дніпра, які кожен теплий сезон перетворюються в місця відпочинку та розваг. Кожна з них гарна по-своєму, вибирайте до душі та по кишені.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.