Субота, 27 Квітня, 2024

Економічний паспорт у Дніпрі. Кому розраховувати на виплати

Розмови про запровадження економічного паспорта в Україні не вщухають після того, як Володимир Зеленський уперше повідомив про можливість створення спеціального фонду. Вже близько року, українці чекають на остаточне рішення і стежать за змінами. Сьогодні, 20 січня, настав черговий день розмов стосовно створення економічного паспорта для українців. Саме сьогодні має розпочатися робота над законопроектом №6394 “Про економічний паспорт”. А хто з дніпровців зможе отримати виплати, у разі ухвалення відповідного закону, дізнаємося далі на dnepr-future.com.ua.

Що таке економічний паспорт

Законопроект говорить про створення нового грошового фонду для виплат українцям. Спочатку очікувалося, що виплати з цього фонду нараховуватимуться літнім українцям, які потребують соціального захисту. Після виступів президента України 1 та 6 грудня 2021 року, стало відомо, що фінансові кошти виплачуватимуться з Фонду майбутніх поколінь, який ще потрібно створити у країні. З назви грошового резерву стає зрозуміло, що виплати призначатимуть молодому поколінню. Формування Фонду здійснюватиметься шляхом сплати ренти за користування надрами України для видобутку корисних копалин та залучення інвестицій.

Хто зможе отримувати виплати у Дніпрі

Передбачається, що перші виплати, у разі ухвалення законопроекту, дніпряни зможуть отримувати з 2037 року. Забрати свої гроші зможе молодь, яка досягла 18-річчя. Таким чином, стає зрозуміло, що під фінансовий захист фонду потрапляють діти, що народилися з 1 січня 2019 року. І хоча це питання викликало суперечки серед депутатів та людей, все ж таки було прийнято рішення підтримувати всіх дітей, починаючи з 2019 року.

Зазначимо, що у Дніпропетровській області у 2019 році з’явилося на світ 22,114 малюків, у 2020 — 21,3 тисячі дітей, у 2021 у пологових будинках народилося трохи більше 15 тисяч дітей. У 2022 році тільки у новорічну ніч встигло народитися п’ятеро діток.

У разі сприятливої ​​ситуації та позитивного рішення уряду, всі ці діти з досягнення 18-річчя зможуть розраховувати на виплати з Фонду майбутніх поколінь. Зазначимо, що ті, хто народився раніше ухваленого закону, але включається до категорії молоді, яка отримуватиме виплати, зможуть зняти менше накопичень. Для народжених у 2019-2021 роках не діятиме система компенсації, а отже нарахування коштів почнеться лише з 2022 року. Щороку на накопичувальні рахунки дітей надходитиме дві мінімальні зарплати. Тому за підсумком молодь зможе зняти від 10 до 20 тисяч доларів.

“2019 та 2020 роки додатково кладуться на плечі цього фонду. До того ж на суму виплат впливає тривалість нарахувань. Виходить, що у дитини, яка народилася з 1 січня 2022 року, рівно 18 років до отримання своєї суми. А у того, хто народився з 1 січня 2019 року менше років для акумуляції накопичень на особистому рахунку”, – пояснив радник президента.

Використати державні виплати можна буде на:

  • оплату навчання в Україні;
  • купівлю нерухомості у країні;
  • лікування чи пенсійне забезпечення.

Для отримання дніпрянами виплат, їм необхідно буде:

  • наявність громадянства;
  • постійне проживання у країни протягом 5 років.

Варто зауважити, що якщо така програма набуде чинності, вона все ж таки з часом буде розширена і на захист пенсіонерів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.