П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Історія стадіону «Дніпро-Арена»

“Дніпро-Арена” – найпопулярніший стадіон нашого міста. З чого почалася його історія і чому він став таким, яким зараз є – дізнаєтесь у нашому матеріалі на dnepr-future.

Історія

У 1790 році на місці стадіону знаходився міський цвинтар Катеринослава. На ньому ховали як звичайних, так і видатних жителів міста. За тодішнім задумом міська влада хотіла зробити некрополь-музей. Але в 1935 році прийнято рішення про знесення цвинтаря та будівництво стадіону. В 1939 відбулося відкриття стадіону, на ньому почала грати футбольна команда “Сталь”. За твердженнями старожилів, відкриття стадіону кілька разів зривалося через бурю та сильні дощі. Стадіон належав до 60-х заводу ім. Петровського. У 1961 року ФК “Сталь” перейменовується на “Дніпро” і у власність ЮМЗ. Про передачу або оренду стадіону, ЮМЗ не зміг домовитися, тому в 1966 побудував свій стадіон – “Метеор”. Туди ж переїхали грати і “дніпряни”. Після їхнього переїзду стадіон став не затребуваним і в 1980-90-х роках на ньому розмістився речовий ринок.

У 2000 році Україна спільно з Польщею подає заявку на право прийняти у своїх країнах “Євро-2012”.

Оскільки Дніпропетровськ був одним з міст-кандидатом на проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, виникає необхідність будівництва нової сучасної футбольної арени. Для цього у 2005 році знесли старий стадіон “Металург”. Під час цього будівництва будівельники знаходили клепи зі старого цвинтаря, а також старовинну зброю та золото.

2007 року реконструкцію відвідала делегація “УЄФА”, вони були задоволені темпами будівництва. У 2008 році Україна здобула перемогу у боротьбі за проведення ЄВРО-2012 і цього ж року стадіон було відкрито. Його власником став футбольний клуб “Дніпро”, і почав проводити домашні матчі на 33 тисячній арені. Але оскільки Дніпропетровськ не зміг побудувати сучасний аеропорт та виконати вимоги до готелів, право приймати чемпіонат Європи передали Харкову.

Сучасність

ФК “Дніпро” гарного грав та радував уболівальників своїми успіхами на Дніпро-Арені. Команда ставала у різних роках, як бронзовими, так і срібними призерами Української Прем’єр Ліги. Сезон 2014-2015 став для них тріумфальним. “Біло-блакитні” хоч і вилетіли з 3 кваліфікаційного раунду Ліги Чемпіонів, програвши “Копенгагену” з Данії, але зуміли досягти більшого успіху в Лізі Європи. Шлях їх був складний: спочатку вони змогли вийти з непростої групи, яка складалася з “Інтера”, “Сент-Етьєн” та “Карабаха”, а у плей-офф вони подолали “Олімпіакос”, “Аякс”, “Брюгге” і навіть “Наполі”. Лише у фіналі їх зупинила іспанська “Севілья”.

Зазвичай у футбольних клубів після таких досягнень продовжується підйом, вони грають у Лізі Чемпіонів або намагаються виграти Лігу Європу. Але у “Дніпра” після цього сезону у них почалися серйозні проблеми з фінансуванням, з команди йшли найкращі гравці, результати ставали гіршими. Згодом через пару років клуб знизили до Другої Ліги, де він взагалі припинив своє існування.

На тлі цього з’являється новий футбольний клуб “Дніпро-1”, власником якого стає Юрій Береза. Новий власник переоформляє він стадіон, а команда з кожним роком підвищується у класі. У сезоні 2019/2020 “дніпровці” починають виступати в Українській Прем’єр Лізі. І навіть на «Дніпро-Арену» повертається збірна Україна, проводячи два товариські матчі – проти “Нігерії” та “Північної Ірландії”.

Сподіваємось, що наш стадіон на цьому не зупиниться та продовжить розвиватися!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.