Понеділок, 29 Квітня, 2024

Історія незвичайних статуй та пам’яток, які мають цікаві та містичні легенди

Кожного дня ми проходимо повз вулиці та провулки нашого улюбленого міста та навіть можемо не помічати дивні статуї чи елементи ліпнини на будинках, що мають цікаву історію, пов’язану з місцевими мешканцями та їх життям або старовинними легендами міста. Далі на dnepr-future.

Чарівний кенгуру та своя Австралія посеред Дніпра

Ця таємнича пам’ятка ніби приїхала на колесах із самої Австралії – незвичайна статуя із кенгуру і її немовлям. Її було зведено у невеликому, проте затишному сквері на вулиці Олеся Гончара, 30А, поруч із академією будівництва. Щодо цієї статуї ходять легенди, ніби якщо потерти кенгурисі лапу, то людині точно пощастить у коханні, а якщо потерти животик, то у вашій родині варто очікувати в майбутньому поповнення. Щоправда, з плином часу має поганий вигляд через неохайне відношення до міської пам’ятки: вона виглядає затертою, а одного разу їй зруйнували декілька частин тіла таким чином, що вона стала схожою на тиранозавра. Одного року міські вандали зруйнували частину голови кенгурятка, що він надбав вигляд бульдога.  

фото: dp.vgorode.ua

Поруч із незвичайною пам’яткою немає нічого особливого – пересічний дитячий майданчик з гіркою, що знаходиться в поганому стані та сміттєві баки. Не звертаючи увагу на усі негаразди, що траплялися із статуєю, вона має свою особисту історію – дім, на подвір’ї якого звели історичну пам’ятку, було запроектовано Будівельним інститутом ще у 1960-х роках. У ректора навчального закладу і його дружини тривалий період не народжувались діти, проте після остаточного закінчення фінального етапу будівництва сімейного дому, дружина завагітніла. Радості ректору не було меж, тож він власноруч звів статую кенгуру з малюком у пам’ять про цей період їх сумісного життя. 

Зі своїми проблемами із вагітністю сюди приходило багато подружніх пар, проте за легендами, завдяки чарівному кенгуру із Австралії, з’явився відтоді не один десяток щасливих сімей, деякі проживають також на Олеся Гончара, будинок 30А. 

Туфелька із кастрюль посеред центру міста

Вона, мабуть, є найвідомішою та водночас найзагадковішою пам’яткою Дніпра. Вона знаходиться біля самого “Пассажу”, проте містяни й гадки не мають її істинного сенсу. Її, хоч краєм оком, але бачив кожний гість міста, не кажучи вже про дніпрян, проте ніхто не здогадується про сенс цього сучасного витвору мистецтва.

фото: dp.vgorode.ua

Дніпровська туфелька із кастрюль за концепцією має свою схожістю з роботою португальської художниці Джоани Васконселос, яка назвала свою роботу “Туфлі Мерилін”. Твориня захопилася неймовірним образом Мерилін Монро в одному із кіношедеврів, в якому брала участь. Концепція скульптури в тому, що навіть виконуючи якісь буттєві справи по дому, жінка бажає залишатись такою же гарною. Офіційно ж створювачі витвору мистецтва посеред міста схожість із роботою європейської жінки заперечують – ніби це просто прикраса для міста, метою якої є лише приносити радість містянам.

Супутник на підстанції

Це – старовинна пам’ятка-конструкція за космічним характером, яка знаходиться на підстанції. Вона є пам’ятником для супутника у космосі. Її звели в місті ще у 2003 році, проте на офіційному рівні його відкрити так і не змогли, ніби його відкриття запланували на день офіційного візиту тогорічного президента України до Дніпропетровська, проте через зміну плану розглядання міста, до його відкриття так і не дійшли. Сенсом для цього супутника на підстанції є не лише декоративний напрямок, а і як символ міцного закріплення Дніпра, як космічної столиці України, яке внесло свою частку у космічні досягнення землян. 

фото: dp.vgorode.ua

Літаючий метеор 

Навіть не всі містяни Дніпра одразу можуть дати правильну відповідь, що саме архітектори хотіли зобразити на данному скульптурному об’єкту. Думки про звичайну абстракцію та відповідного заключення, що ця пам’ятка не має сенсу є хибною – варто згадати те, в якому місті знаходиться ця статуя. 

фото: dp.vgorode.ua

Ця незвичайна космічна конструкція є пам’ятником “Метеору”, який було зведено майже в той час, що і спортивний стадіон із відповідним комплексом, які були названі однойменно. Зображенням такого літаючого метеору у язиках полум’я архітектори структури хотіли не лише декоративно прикрасити масштабну будівлю “Метеору”, а й нагадати про важливий вклад міста у розвиток дослідження космосу. 

Пам’ятник сонцю поряд з Інтерпайпом

Восени 2012 року у тодішньому Дніпропетровську на території великого електросталеплавильного комплексу “Інтерпайп-Сталь” офіційно представили новий арт-об’єкт – власне сонце. Це – унікальна пам’ятка сонцю, що розташувалась на рівні близько 60-ти метрів й діаметром близька 63-х метрів. Він має неймовірний механізм власного сяйву – вдень статуя (а точніше його 3D-светило) наповнюється енергією сонячних променів, а після вечірнього закату справжнього сонця арт-конструкція починає сяяти своїми прожекторами, створюючи другий схід та захід зірки.

Сонячний шар є частиною серії із п’яти статуеток датського творця Олафура Еліассона, які знаходяться на території Інтерпайпу. На зведення цих пам’яток власник сталеплавної компанії Віктор Пінчук витратив більше 700 мільйонів доларів США. 

“Дніпровський схід” – це величезна жовта структура, що розміщується на доволі великій висоті та підтримується за допомогою металевої опори.  Несправжнє сонце виготовили із двох перетнутих між собою еліпсів, що в свій час створили із металу. Унікальне географічне положення арт-об’єкту дає змогу його побачити із будь-якої точки горизонту міста.

Арт-об’єкт “Дніпровський схід” є офіційним продовженням пам’ятки “Подвійний захід”, який звели у 1999 році та відкрили у Нідерландах, проте в свій час є удосконаленням свого попередника, який сяяв в місті Утрехт усього у дві сторони горизонту. 

Залізний чоловік

Ця архітектурна пам’ятка має назву “R/Evolution”, поруч із нею вказано про еволюцію свідомості та революцію мислення. Креативною ідеєю створення арт-позиції став позитивний зміст постійного руху тільки уперед, розвитку, прагнення на краще майбутнє. Залізна статуя була створена скульптурами Єгором та Микитою Зігурами, хлопцями із Дніпра, які зацікавилися зведенням незвичайної статуї. 

фото: dp.vgorode.ua

Індустріальне серце Дніпра

Історична пам’ятка індустріального серця з’явилася у місті досить нещодавно, у травні 2019-го року до 50-річчя життя Індустріального району. Це незвичайне серце розташувалося за Будинком культури «Металургів», що на проспекті П. Калнишевського. Образ-символ пам’ятки стало власне серце у цьому району, яке кожен день б’ється за життя нашого міста.

фото: dp.vgorode.ua

Пам’ятка про розстріляних людей

Ця статуя входить до арт-серії “Війна поряд”, автором якої став Олесь Кропмляс. Фігури розстріляних людей розташувалися у сквері Героїв та на Січеславській набережній. Роботи архітекторів встановили по місту в літньому періоду 2019 року на честь річниці Іловайської трагедії. Метою цієї незвичайної статуї є нагадування кожному містянину про війну в Україні, воєнні дії якої торкнулися не лише військових, а і звичайних людей у тилу передової. 

фото: dp.vgorode.ua

Синя рука

Ця незвичайна статуя має подорожуючий характер, адже до Дніпра вона переїхала вже побувши свій час у Києві та Миколаєві, а в грудні 2019-го року “переселилась” до Дніпра. Автор скульптури – скульптор Богдан Раци із Румунії, який свій шедевр назвав “Middle Way”. Жителі міста жартують, ніби статуя на честь тим, хто розмальовував усе місто у сині тона, перетворюючи його у платне паркування по всьому місту. Проте справжньою ідеєю створення арт-пам’ятки є символ дружби, єднання, спілкування між людьми та людяність.

фото: dp.vgorode.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.