Наше місто – одне з найбільш студентських в Україні. Як утворилися і розвивалися факультети інформаційних технологій у Вищих навчальних закладах Дніпра дізнаєтеся в нашому матеріалі на dnepr-future.
Чому виникла чимала кількість молодих IТ-фахівців в Дніпрі?
Нашому місту дісталася велика спадщина талановитих вчених, що дозволила створити безліч кафедр в навчальних закладах. Крім того, Дніпро потребує у великій кількості розробників в різні IT- компанії. І хоч попит перевищує пропозиції, студент або випускник вищого учбового закладу має шанси знайти роботу в цій галузі.
Історії розвитку факультетів інформаційних технологій в Дніпрі
У Дніпрі різні університети пропонують на своїх кафедрах широкий вибір спеціальностей з багатою історією.
Розпочнемо з Дніпровського Національного університету. Кафедру комп’ютерних наук і технологій в нім заснували в 1989 році. Засновником був Долгов Валерій Михайлович. Першими фахівцями, яких готували, стали інженери-системотехніки. А з 1993 року відкрилася спеціальність “комп’ютерно-інформаційні технологи”, яка надалі стала іменуватися “комп’ютерні науки”. На кафедрі викладають величезну кількість навчальних дисциплін, такі, як: “Об’єктно-орієнтоване програмування”, “Операційні системи”, “Методи і системи штучного інтелекту” і інші.
Також в ДНУ є факультет Прикладної математики і Механіко-математичний факультет.
Наступною ми розглянемо Дніпровську Політехніку. Кафедру Інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії тут відкрили в 1996 році, в тодішній Гірській академії. У той час вона носила назву “Геоінформатика”. Вже із самого початку кафедра готувала фахівців з інформаційних технологій, ставши однією з першої, хто учив фахівців-розробників геоінформаційних систем. Через 3 роки відкрилася нова спеціальність – “Комп’ютерно-екологічний моніторинг”, а потім і “Інтелектуальні системи ухвалення рішень”. Проводиться навчання відомим мовам програмування : Python, C/C, HTML, Java і інші.
У 2017 році відкрилася нова перспективна спеціальність “Інформаційні системи і технології”. У 2022 році на “Інженерії програмного забезпечення” з’явилася можливість вчиться на дуальній формі, де студенти можуть поєднувати навчання з роботою за фахом. На факультеті Інформаційних технологій, окрім кафедри “Інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії” є ще три: “Безпека інформації і телекомунікацій”, “Системного аналізу і управління”, “Програмного забезпечення комп’ютерних систем”.
Третім ми розглянемо Український державний університет науки і технологій (у 2021 році Дніпровський національний університет ім. Лазаряна і Національна металургійна академія були об’єднані). Кафедра комп’ютерних технологій і систем є однією з найстаріших в нашому місті. Вона була заснована завдяки появі перших в нашому місті цифрових ЕОМ і потужній лабораторії. Великий вклад зробив в його створення відомий академік Всеволод Лазарян. А новий факультет назвали “Обчислювальна техніка”, який випустив безліч талановитих фахівців.
У інших університетах кафедри програмування і факультети інформаційних технологій молоді. Наприклад, в Університеті митних справ і фінансів кафедра кібербезпеки і інформаційних технологій була заснована у 2017 році.
Незважаючи на масову міграцію студентів в Київ, вибір IT- спеціальностей в дніпровських університетах великий. Кожен знайде відповідну на свій смак і гаманець (якщо контрактна форма).
Бажаємо дніпровським університетам розвитку, а студентам знайди свою улюблену справу!