Понеділок, 27 Травня, 2024

Топ-5 найцікавіших місць Дніпра

Дніпропетровська область розташована на берегах могутнього Дніпра, який, можна вважати, практично став невід’ємною частиною цього міста. Цей регіон славиться величезною кількістю парків, музеїв, виставок і театрів. Загалом, про Дніпропетровщину можна говорити і говорити, тому, якщо ви турист чи мешканець міста, але ще не були у цих місцях, найкраще рішення — приїхати і побачити все на власні очі. Далі на dnepr-future

Отже, якщо ваша душа вже прагне відпочинку та нових модних місць, то ця добірка саме для вас.

Центр “Менора”

Центр “Менора” – унікальний культурно-діловий комплекс, який сприяє розвитку суспільства та є найбільшим єврейським центром, що не має аналогів у світі. Також “Менора” – це гостинне місце, наповнене активним, культурним та діловим життям, подіями різного масштабу, які формують імідж міста Дніпро.

Що цікаво:

1) Центр складається з семи веж, які символізують храмовий семисвічник – символ єврейського народу;

2) Стіни цієї будівлі облицьовані спеціально привезеним для цього комплексу єрусалимським каменем, який також не має аналогів у світі;

3) У ньому розташовуються сучасні центри освіти та дозвілля, готель, ресторани, конференц-зали, музей, концертний зал “Синай”, хостел та найбільший в Україні банкетний зал на 1700 місць.

4) Тут можна замовити екскурсію за 50 гривень або просто піднятися на оглядовий майданчик, що обійдеться майже вдвічі дешевше, ніж за повноцінну екскурсію.

Таким чином, це одне з найцікавіших місць у Дніпрі, яке обов’язково потрібно відвідати та зробити багато гарних фото на згадку.

Розташований за адресою вул. Шолом-Алейхема, 4/26.

Музей ретро-автомобілів “Машини часу”

Оглянути усі визначні пам’ятки Дніпра за один день просто неможливо. Особливо якщо ви плануєте відвідувати музеї. Один із них – технічний музей “Машини часу”, заснований у 2014 році. 

У цьому виставковому залі можна побачити не лише радянські автомобілі, а й американську класику. Крім того, ретро-експонати, у тому числі заправні станції, телефонні будки, поштові скриньки та інші атрибути радянської епохи створюють особливу фантастичну атмосферу духу минулої епохи. Також цікаво, що є навіть фрагмент вулиці із бензоколонкою. У музеї постійно відбуваються тематичні заходи, квести та свята. На території є оригінальне кафе. Також варто зазначити, що музей є приватним. Тому, якщо ви хочете поринути у часи минулого століття, то радимо вам відвідати цей унікальний музей старовинної техніки, який вам точно сподобається.

Музей ретро-автомобілів “Машини часу” розташований на вулиці Мандриківській, 44.

Планетарій

Дніпропетровський планетарій стане одним з кращих варіантів, якщо ви: захоплюєтеся космосом, будуєте фантазії навколо всесвіту, цікавитесь зірками та планетами, завмираєте при вигляді краси зоряного неба, а також якщо віддаєте перевагу сімейному відпочинку. Адже, хто б що не говорив, планетарій буде цікавий багатьом дорослим, а особливо дітям, тому неважливо, скільки вам років – захоплююче буде для всіх. Демонстрація зірок, планет, місячних і сонячних затемнень, метеорних дощів і багато іншого в будь-який час перенесе вас прямо в космос і зроблять ваш день фантастичним і незабутнім.

Особливості:

1) У Дніпропетровському планетарії ви можете поринути у світ віртуальної реальності у VR-зоні, пройти цікаві квести на інтерактивних планшетах, дослідити гравітацію на різних космічних об’єктах, що дуже захоплююче, створити рельєф власної планети за допомогою симулятора тераформування, подивитися мультфільм у зірковому залі у форматі 4К, а також послухати лекцію космічних гідів.

2) Найкраще, мабуть, те, що екскурсоводи космічних турів двомовні, а всі матеріали дубльовані англійською мовою, що дуже зручно, адже таким чином можна сміливо запрошувати іноземних друзів або навіть практикувати власні знання.

3) Важливо також відзначити, що унікальність Дніпропетровського планетарію полягає ще й у тому, що він один із небагатьох в Україні, який працює і зараз. Крім того, іноді під куполом проходять цікаві музичні концерти, тому, якщо ви плануєте відвідати планетарій, радимо заздалегідь ознайомитися з програмою і вибрати ту, яка вам більше до душі.

Адреса: узвіз Крутогірний, 10.

Діорама “Битва за Дніпро”

Чільне місце в місті займає найбільша діорама не лише в Україні, а й у світі – “Битва за Дніпро”, друга за величиною в Європі, звісно, після бєлгородської діорами “Курська битва”.

Величезне полотно з великим радіусом огляду, залишки оборонних споруд, засоби переправи, зброї та інші предмети і знаряддя Другої світової війни створюють незаперечний ефект перебування на полі бою.

Дуже цікаво й те, що саме для відтворення загальної картини та окремих епізодів героїчного бою досліджувалися документи учасників форсування Дніпра, тобто їхні спогади, листи, накази та звіти з Другої світової війни. 

Адреса: проспект Дмитра Яворницького, 16.

Діорама працює щодня, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця з 10:00 до 16:30.

Історичний музей Дмитра Яворницького

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького – один із найбільших і найстаріших музеїв України. Будівля музею є пам’яткою архітектури національного значення і була побудована в далекому 1849 році. З 1940 року історичний музей носить ім’я академіка Дмитра Івановича Яворницького, українського історика, археолога, дослідника історії українського козацтва, музеєзнавця, який понад 30 років був директором.

У музеї 9 залів, у кожному з яких можна ознайомитись від періоду запорізького козацтва до історії Другої світової війни й до наших днів. Він виділяється саме тим, що налічує понад 250 000 експонатів, серед яких:

  • Скіфські та половецькі “кам’яні баби”;
  • Керносовський ідол;
  • Козацькі старожитності;
  • Статуетка фараона Рамзеса VІ;
  • Карета часів Катерини II.

У музеї також є багато археологічних пам’яток, реліквій запорізького козацтва, стародруків ХVI–ХVII ст., багато рідкісних видань, порцеляни, годинників, меблів, зброї та багато інших пам’яток історії та культури.

Адреса: проспект Дмитра Яворницького, 16.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.