Четвер, 25 Квітня, 2024

Як Фейсбук «шпигує» за нами

 

 

Сьогодні соціальні мережі можна назвати «чорною дірою», у яку потрапляють ваші особисті дані, які легко можуть стати «надбанням» громадськості. Людині важко уявити своє життя без інтернету в сучасних умовах. Такі мережі як Facebook, Twitter, Instagram та інші, менш популярні, стали платформою для спілкування з друзями, знайомства та обговорення найрізноманітніших тем, але всі вони мають темний бік. Люди не замислюються про небезпеку, викладаючи свої світлини та персональну інформацію на такі звичні сторінки соціальних мереж. Користувачі соцмереж вказують свою дату народження, контактні телефони, свою адресу, місце роботи. А підчас листування сьогодні мало хто фільтрує теми розмов та взагалі тут, зазвичай, людина повністю нехтує обережністю, хоча випадки, коли «майстри» зламують пароль від аккаунту – не рідкість в наш час розвинених технологій, пише dnepr-future.com.ua. Чим може обернутися така відкритість світу?

Людина, як під мікроскопом

Сьогодні можна буквально загубитися серед величезного потоку інформації в інтернеті, який містить не лише ту інформацію, якої ми потребуємо. Мільйони рекламних постів та оголошень автоматично підлаштовуються під наші локації, вподобання, інтереси, вік, стать. Навіть те, що ви створи електронну пошту вже гарантує, що вам будуть показувати рекламні оголошення та надсилати листи із різноманітними пропозиціями сервісів, заходів, товарів та послуг. Є люди, які ніколи не створювати свої аккаунти в соцмережах та не користуються емейлом. Достатньо переглянути відео на YouTube, і він запропонує вам подивитися схожі ролики та рекламу, сформуючи підбірку контенту відповідно до вашої історії переглядів.

Все це відбувається за допомогою алгоритмів соціальних мереж, які просто захоплюють своєю масштабністю. Вони непомітно проникли в наше життя, збираючи все більшу кількість інформації про нас до дрібних деталей. Здається ваш аккаунт у Facebook знає все про вас, краще ніж ваша мама. Це дійсно вражає та насторожує водночас.

Ми не в змозі сховатися від реклами, це схоже на плату за можливість використовувати безоплатно мережу інтернет. Багато хто з європейців все ще намагається захищати свої межі, вказуючи на своїх сторінках не справжні дані, приховуючи фото  та створюючи собі псевдоніми. Але часто сторінка у Facebook цікава роботодавцям, які можуть скласти перше враження про майбутнього працівника, переглянувши його профіль.