Понеділок, 27 Травня, 2024

Ви не повірите! У Дніпрі з’являться якісні дороги

Нещодавно Міністерство інфраструктури спільно з приватними та міжнародними організаціями анонсувало новий проект по оновленню та поліпшенню економічно важливих доріг в Україні. На щастя, в число об’єктів проекту увійшли і 2 дороги в Дніпропетровській області. Далі на dnepr-future.

Проект великого будівництва

Всесвітній банк, Міжнародна фінансова корпорація спільно з Міністерством і Укравтодором запустили проект з розвитку співпраці державно-приватного сектора для масштабного оновлення доріг в Україні. 29 жовтня відбулася його офіційна презентація. Ідея співпраці – пошук і державна підтримка інвесторів, які будуть реалізовувати будівництво. Після закінчення будівельних робіт, коли дороги будуть функціонувати, держава буде платити в “розстрочку” інвестору.  Експерти від міжнародних організацій підготували обгрунтування пілотних проектів, які були представлені на презентації більш ніж 38 міжнародних організаціям та потенційним інвесторам.

Результатом проекту стануть якісні та безпечні дороги, побудовані відповідно до вимог часу. Будівельники зведуть обходи населених пунктів, дворівневі переходи і розв’язки, безпечні роз’їзди. Дороги будуть повністю супроводжуватися освітленням. При будівництві увагу буде приділено розвитку придорожньої інфраструктури. Якщо вірити словам представників проекту, то в Україні скоро з’являться дороги “світового рівня”.

Які дороги будуть відремонтовані?

Перші пілотні ділянки будуть відремонтовані на 6ти дорогах. Це перший етап проекту. До числа пріоритетних включили 2 дороги Дніпропетровської області:

  •  капітальний ремонт дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18)
  •  реконструкція, оновлення дороги Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв, а також зведення об’їзду населеного пункту на ділянці.

Загальні витрати на ремонт двох ділянок складають понад 650 млн $. Пілотні проекти створили для досягнення максимальної ефективності.  Дорожні ділянки охоплюють більше 10 областей. Витрати на подальше утримання доріг протягом 20-25 років покриває інвестор. Держава отримує свого роду “розстрочку” на повернення витрат при будівництві, а інвестор отримує вигідні умови і можливість заробітку з придорожньої інфраструктури.

Коли чекати результату?

Очікується, що перші 150 км першого етапу проекту будуть реалізовані протягом 2х років. В рамках програми державно-приватного партнерства в дорожній сфері в середньостроковій перспективі планують відремонтувати близько 4 500 км.

Реалізація проекту відбувається в рамках “великого будівництва”, запуск якого президент анонсував в 2020 році. Результатом будівництва буде масштабний ремонт понад 7000 тисяч км доріг, зведення безлічі мостів по країні за перші два роки. За словами глави Укравтодору, вже на 2021 року планують збільшити дорожній бюджет.

Що ж, якісні транспортні шляхи важливий фактор стабільного економічного розвитку, залучення бізнесу і інвесторів. Дороги важливі для підтримки престижу країни як в очах громадян, так і міжнародної спільноти. Для Дніпрян успішна реалізація проекту гарантує нові робочі місця, комфорт і безпеку. Сподіваємося, що все закінчиться реалізацією плану.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.