Четвер, 25 Квітня, 2024

Парк Степана Бандери в Дніпрі – антибандерівська провокація

Кожна нація повинна шанувати своїх героїв. Адже постать героя, його життя, вчинки та заслуги показують цінності, за які готова боротись і які готова відстоювати нація, пише “dnepr-future.com.ua“.

Саме тому 9 лютого 2021 року на сайті електронних петицій з’явилось звернення небайдужих жителів Дніпра до міської ради із закликом до перейменування парку Лазаря Глоби на честь Провідника Організації Українських Націоналістів революційної — Степана Бандери.

Обґрунтовуючи свою позицію автори петиції зауважили, що опісля 2014-го року і початку війни на сході України Дніпро стало одним з форпостів української самоідентифікації та центром волонтерського руху на підтримку бійців на фронті. Це отримало своє втілення в топоніміці міста, повернувши до громадської свідомості імена таких визначних постатей, як Святослав Завойовник, Євген Коновалець, В’ячеслав Липинський, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський та навіть Роман Шухевич. Це дозволяє припустити, що ментальний розлом на тілі нації, що був спричинений довгим періодом розділу українських земель почав поступово загоюватись, утворюючи єдине для країни тло національної пам’яті. В цьому контексті вшанування постаті Степана Бандери виглядало б цілком природним і логічним кроком з боку місцевої влади.

Наразі петиція щодо перейменування парку Глоби зібрала лише декілька підписів з 3000 обов’язкових для розгляду міськрадою, тому судити про її перспективи поки не варто. 

Тим не менш сама історія з появою даної ініціативи вимагає деякого роз’яснення.

Передісторія

Як відомо, дебати щодо надання одній з вулиць Дніпра імені Провідника українських націоналістів точаться вже не перший рік і нині аж ніяк не завершились. Так, минулого року серед пропозицій по перейменуванню деяких вулиць Дніпра була подана пропозиція щодо перейменування вулиці лейтенанта Шмідта на вулицю Степана Бандери. Дана ініціатива викликала певний резонанс у суспільстві, однак залишилась нереалізованою. Причиною тому була названа відсутність громадських обговорень, через що розгляд ініціативи був перенесений на невизначений період. Період, що триває й понині.

Враховуючи це, досить дивною виглядає ідея щодо перейменування парку Глоби на честь лідера ОУН. Ба більше, на тлі невирішеного питання по вулиці Шмідта, це є реальною небезпекою того, що ім’я Степана Бандери взагалі не буде вплетено в топоніміку Дніпра.

Відгуки

На даний момент петиція щодо парку Глоби вже встигла отримати вкрай змішані відгуки. Так, до прикладу, рядові користувачі Facebook прийняли новину досить позитивно, тоді як депутат Дніпропетровської обласної ради, Андрій Денисенко вже встиг назвати усю історію з петицією провокацією та бажанням збурити суспільпство проти самої ідеї повернення імені Степана Бандери до української національної пам’яті Дніпра.

Як би там не було, та процес утворення спільної історичної пам’яті для всієї країни є надзвичайно важливим. Особливо в добі новітнього протистояння на сході України. І тому має вестись виважено і послідовно, аби не викликати зворотньої реакції.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.