Четвер, 25 Квітня, 2024

У Дніпрі планують перейменувати вулицю Глінки

В місті продовжується реалізація закону про декомунізацію, а тепер ще і через російську агресію по відношенню до України. Відтепер процес перейменування вулиць підлягає й назвам, які пов’язані із російською федерацією. Одна із таких вулиць, яка підлягає перейменуванню – це вулиця Михайла Глінки. Вона знаходиться в самому центрі міста. Далі на dnepr-future.

Яка буде нова назва центральної вулиці?

Замість старої назви, вулицю планують назвати на честь королеви Великобританії Єлизавети ІІ, яка нещодавно, 8 вересня, померла у віці 96-ти років. На королівському престолі вона була 70 років, переживши велику кількість прем’єр-міністрів. Інформація про перейменування стала відомою після опублікування відповідного рішення міської влади від Дніпровської ради на офіційному джерелі.

Слід зазначити, що такий вибір назви центральної вулиці зроблений неспроста – Королева Єлизавета II увійшла в історію, як одна з довгоправлячих монархів усього періоду країни, займавши престол 70 років. Вона стала першим британським монархом, за коронацією якої можна було спостерігати завдяки трансляції по телебаченню наживо. За час її керівництва Великою Британією змінилося 15-ть прем’єр-міністрів, а із початком повномасштабного вторгнення Великобританія є безпосереднім союзником у фінансовій підтримці та військовій допомозі. Щодо питання перейменування вулиці Михайла Глінки на честь королеви Єлизавети ІІ має скоро пройти голосування серед депутатів міської ради. У разі підтримання ними рішення – документ надійде на підписання меру міста Борису Філатову.

Вулиця Глінки мала по-іншому називатися ще сторіччя тому назад!

Варто нагадати, що ще на початку XX сторіччя вулиця Михайла Глінки мала називатися не так. За пропозицією великого українського історика Дмитра Яворницького, у 1904-1906-х роках центральна вулиця Катеринослава мала називатися «Кобзарською вулицею», проте через більшовицькі та комуністичні дії серед вищого керівництва, за політикою русифікації усієї території України вулиця отримала назву на честь російського композитора Михайла Глінки.

Дмитро Яворницький пропонував більш українську назву. Джерело фото: https://www.dnipro.libr.dp.ua

Перейменовують у Дніпрі не тільки одну центральну вулицю міста. За рішенням Дніпровської міської ради, на розгляд щодо підтримки перейменування міських вулиць ще було затверджено 45 топонімів. Всі вони так чи інакше пов’язані із росією. Голосування має відбутися на найближчій сесії ради. 

Згідно з документом перейменуванню підлягають такі топоніми: Вулиця «Байкальська» стане вулицею «Старочумацька»; вулиця Достоєвського отримає назву вулиці «Довжок»; вулиця Єрмака буде вулицею «Великий Яр», а Вулиця Молодогвардійська – вулиця «Тероборони». 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.