Неділя, 26 Травня, 2024

Коли і наскільки подорожчає проїзд у транспорті Дніпра?

Іван Васючков є головним спеціалістом у департаменті транспорту і транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради. Він розповів деталі про майбутнє подорожчання проїзду у Дніпрі, пише dnepr-future.com.ua.

Коли і наскільки подорожчає проїзд?

Іван Васючков розповів, що поки є інформація така: найближчі 2-3 тижні вартість проїзду у транспорті міста змінюватися не буде. Поки що за рахунок міського бюджету компенсуватиметься значна частина витрат на перевезення дніпрян, але вже все йде до того, що цього літа відбудеться подорожчання тарифу. На скільки – поки не відомо, це залежить від майбутньої ціни на дизельне пальне, тому точних чисел поки немає.

В чому причина подорожчання проїзду?

Головний спеціаліст каже, що об’єктивно це через те, що зараз важко купити на оптовому ринку пальне. Ціна, за яку готові продавати тонами пальне, це 70 грн/л. Можна придбати й на автозаправних станціях Дніпра, але тут вже проблема з чергами, але коштуватиме дешевше. Тобто, у подорожчанні проїзду винні два фактори – висока ціна й важкодоступність пального.

Пальне стало дорожчим – через це інтервал руху транспортної інфраструктури міста збільшився, подекуди зриваються останні рейси, але ранкові рейси виконуються обов’язково, бо у Департаменті розуміють про необхідність раннього транспорту для робітників критичної інфраструктури – працівникам лікарень, військовим тощо. Також збільшився інтервал рейсів в будні посеред дня, тобто не у години пік. В порівнянні з довоєнним часом, інтервал збільшився подекуди у два-три рази, але за останній місяць він не дуже збільшився, частіше всього це несистемні речі. Електротранспорт виконує свої рейси без затримок.

Коли наразі останні рейси в місті?

В середньому зараз транспорт дуже залежний від комендантської години, поки намагаються робити останні відправлення інфраструктури за 2-2,5 години до початку комендантської години, тому що водію треба завершити останній рейс, перевезти автівку до АТП й повернутися додому. Тому останні рейси частіше у 20:30-21:00 години, надалі це буде залежати від вищезазначеного фактору.

фото: https://www.facebook.com/dmrtransporty/

Чи тримається транспорт Дніпра після 3 місяців війни?

В місті із початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України не було жодного дня, щоб зупинялася робота транспортної інфраструктури. Ситуація по всій країни складна, не тільки Дніпро відчуває нові для нас проблеми – наприклад, паливна криза чи підвищення цін на запчастини для маршруток чи автобусів. Але місто тримається, навіть через війну.

Що сталося із великими автобусами на маршрутах містом?

Зараз спостерігається підвищення цін на пальне, яке примушує транспортні підприємства повертати автобуси великої місткості, які працюють на газу. Тобто газ зараз більш доступний, тому набагато вигідніше великим підприємствам ставити невелику кількість автобусів великої місткості на газу, замість середніх автобусів на дизельному паливі. Більшість із великих автобусів – дизельні, тож через кризисну ситуацію поки немає можливості продовжувати рейси із таким транспортом.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.