Субота, 27 Квітня, 2024

Коли потрібна реставрація зубів?

Здорові зуби і гарна усмішка у людини завжди приваблює оточуючих. Тому сьогодні все більше людей хочуть дізнатися, як роблять реставрацію зубів та які недоліки зубного ряду можна виправити за її допомогою. Ми розповімо про це у статті, а якщо ви хочете отримати професійну консультацію з цього питання – ласкаво просимо до клініки «Дантист» у Дніпрі. Вас прийме Литвин Михайло Миколайович (ось його сторінка лікаря) – стоматолог-ортопед з багаторічним досвідом роботи.

Що таке реставрація зубів

Спершу розповімо, що таке реставрація передніх зубів. Ця процедура є відновлення функціональності та естетики зони посмішки за допомогою синтетичних матеріалів. Цю ж методику застосовують для повернення природної структури жувальних зубів. Інакше процедуру ще називають косметичною, чи художньою реставрацією.

Які методики існують

Реставрація стертих зубів виконується прямим чи непрямим способом. У деяких випадках для досягнення найкращого результату вони можуть поєднуватись. Розглянемо обидві ці методики детальніше.

Пряма реставрація, як випливає з назви, передбачає виконання необхідних маніпуляцій у роті пацієнта. Для відновлення в цьому випадку достатньо лише одного візиту, хоча за часом він може тривати до кількох годин. Фахівець підбирає матеріали, що ідеально підходять під колір та прозорість природної емалі у пацієнта. Методика застосовується як на передніх, так і на жувальних зубах.

Непряма реставрація має на увазі необхідність відвідування стоматологічної клініки кілька разів. Частина робіт у цьому випадку (виготовлення вінірів, напівкоронок тощо) виконується поза ротовою порожниною пацієнта. Перед установкою накладок виконуються підготовчі маніпуляції із зубом, його обточування.

Оптимальний для кожного пацієнта спосіб вибирає стоматолог-ортопед. Він же озвучує вартість реставрації зуба, дає рекомендації щодо подальшого догляду за ротовою порожниною.

Показання до естетичного відновлення

Якщо ви думаєте над тим, чи варто робити реставрацію зубів, вам буде цікаво прочитати про показання до цієї процедури. Вона показана:

  1. За невеликих ортодонтичних проблем.
  2. Пацієнтам із вродженими відхиленнями у будові зубів.
  3. У разі патологічного стирання.
  4. Після травматичних ушкоджень (при утворенні дефектів).
  5. Для усунення міжзубних щілин, каріозних ушкоджень.
  6. У разі руйнування старих пломб.
  7. Для відновлення кольору емалі.
  8. За часткової відсутності зуба.

У всіх випадках у клініці «ДантистЪ» застосовуються сучасні матеріали, завдяки чому результат перевершує всі очікування.

Як виконується реставрація

Етапи естетичного лікування стоматології зазвичай такі:

  1. Виконує гігієнічну профілактику порожнини рота, підбір відтінку та прозорості фотополімерного композиту.
  2. За необхідності – усунення існуючих стоматологічних проблем (видалення старих пломб, очищення каріозних порожнин).
  3. Ізоляція від слини ділянки, де буде проводитися реставрація.
  4. Попередня обробка зуба, нанесення адгезивного шару.
  5. Безпосереднє відновлення зубної коронки.
  6. Завершальні заходи – моделювання форми, створення нормального прикусу, шліфування та полірування.

Тепер ви знаєте, що художня реставрація зубів – це можливість отримати ідеальну усмішку за короткий час. Щоб якнайшвидше переконатися в цьому, записуйтесь на консультацію прямо зараз!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.