Понеділок, 27 Травня, 2024

IT- кластер в Дніпрі

Як відомо, наше місто четверте в IT- рейтингу в Україні. З чого складається кластер і скільки в Дніпрі компаній, фахівців, а також які перспективи – дізнаєтеся в нашому матеріалі на dnepr-future

Розвиток IT-кластеру Дніпра

Згідно статистики 2020 року, в нашому місті знаходиться більше 350 IT- компаній і близько 16 тисяч фахівців. Якщо порівнювати з харківським кластером, то середня зарплата наших фахівців на 18% менше і складає 1650 доларів.

Кількість студентів дніпровських ВНЗ на комп’ютерних спеціальностях налічує майже 14 000. За прогнозом, в 2025 році кількість розробників збільшиться приблизно вдвічі, у тому числі завдяки випускникам дніпровських університетів. Випускники і учені нашого міста цінуються не лише в Україні, але і у світі. Особливо, в таких галузях, як: металургія, космічна сфера, гірська справа, будівництво, хімічна промисловість і сільське господарство. Навчають комп’ютерним спеціальностям не лише вищі учбові заклади, але і безліч IT- шкіл.

У нашій області мешкає орієнтовно 1.5 мільйона економічно активного населення. У сфері IT 73% є індивідуальними підприємцями, а інша частина працюють в штаті компаній. У аутсорсинг притягнені більше 13 000 фахівців, які роблять 8% валового IT продукту в нашій країні. У місті на Дніпрі існує чимала кількість великих компаній, такі як: “Yalantis”, “Apriorit”, “SoftServe”, “Ciklum” і інші.

Також наше місто на другому місці по кількості науково-дослідних центрів, до їх числа входять: “Oracle”, “Siemens”, “Sitecore”, “Transferwise”.

У 2019 році було проведено дослідження IT- сфери Дніпра і області. Згідно з ним визначили, що 97% компаній – це малі і середні, з штабом до 200 співробітників. Головними напрямами роботи дніпровських IT- компаній є: 63% – сервісні обслуговування, 20% – продукт, 9% – стартапи, а 8% складають глобальні внутрішні центри.

Перспективи

Оборот за 2018 рік сфери IT- напряму склав 450 мільйонів доларів, за оптимістичними прогнозами, показники до 2025 року повинні збільшитися до відмітки у більше, ніж мільярд доларів. Також, аналізуючи дослідження, можна сказати, що кожен з 16 тисяч IT- фахівців створив 3 непрямі додаткові робітники місця.

У IT- напрямі зацікавлена безліч інженерів, технічних директорів, IT- фахівців, керівників підприємств – усіх їх можна побачити на численних конференціях, семінарах і форумах, які проходять в Дніпрі. Наприклад: “IT Dnipro Conference”, “RunIT”, “TechFest”, “ITEM”, “BestRoboFest”. Ще в нашому місті проводяться коворкінги, на яких створюють ком’юніті з розробників, найвідоміші з них, – “SoftWork” і “Covorking365”.

Дніпро поступово перетворюється з промислового міста в центр IT- інновацій. Є проект будови “Інноваційного бізнес-парення”, але до його реалізації, як і Індустріального парку, так і не приступили.

У бізнес-парку, згідно з перспективними планами, повинні будуть виготовляти робототехніку і дрони.

Наше місто, незважаючи на проблеми з інфраструктурою, має унікальні спеціальності, хорошій географії, має великі можливості в IT- напрямі і є привабливим для інвесторів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.