Середа, 29 Травня, 2024

Знайдена могила Поля: хто він, та чого навкруг нього стілки галасу

На День міста, мер Дніпра Борис Філатов заявив про неймовірну знахідку – була знайдено вірогідне місце поховання Олександра Поля. Склеп знайшли археологи та краєзнавці, що проводили розкопки в Севастопольському Парку. Але хто ж такий Олександр Поль, і чому навкруг нього такий ажіотаж? Чому саме йому у 2002 році було встановлено пам‘ятник на проспекті Карла Маркса (нині Дмитра Яворницького), та названо на його честь кілька вулиць? Далі пише “dnepr-future.com.ua“.

Народився він двадцятого серпня 1832 року в Малоолександрівці, нині це частина Верхньодніпровського району. Поль походить з буржуазної сім‘ї, та є далеким нащадок гетьмана Павла Полуботка за лінією матері, що є його праправнучки. Навчався Поль на юридичному факультеті Дерптського імператорського університету

Коли Російською Імперією крокувала реформа розкріпачення – головний витвір Олександра II, Поль активно підтримував та сприяв залученню реформи до життя Катеринослава.

В 1886 році Олександром Полем було знайдено родовище залізної руди, саме завдяки його оперативним діям почалася історія видобутку корисних копалин у межах Катеринослава та суміжних територій. Це дало не малий поштовх до економічного розвитку малого містечка на краю імперії.

Поль масово скупав непридатні для сільського господарства земельні ділянки та розташовував там структури з видобутку сланцю та інших копалин.

Олександр Поль долучав інвестиції паризької буржуазії до розвинення сфери видобутку копалин, що стимулювало ринкову економіку, що тільки починала розвиватись. Завдяки економічного розвитку було затверджено будування залізної дороги та інших об’єктів інфраструктури.

Також, Олександр Поль займався краєзнавством та археологією: проводив пошуки артефактів Запорізької Січі. Саме він є батьком віднайдення козацтва, не менш важливим за Дмитра Яворницького.

Двадцять шостого липня 1890 року Поль помер від розриву серця. Був похований на Севастопольському цвинтарі, де зараз, можливо, могила видатного городянина і була знайдена археологами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.