Середа, 29 Травня, 2024

Як вибрати бойлер: рекомендації експертів

Складно уявити сучасне життя без гарячої води. Електричні водонагрівачі в Україні встановлюють в квартирі і будинку, на дачі, в офісі. Звертаючи увагу на рекомендації вибору і ключові критерії, жителі Дніпра зможуть вибрати надійну і енергоефективну модель за доступною ціною.

Основні критерії вибору бойлера

  1. Користувачу необхідно в першу чергу визначитися з об’ємом апарату (від 5 до 550 літрів). Відштовхуйтеся від кількості осіб. Наприклад, для одного великий апарат ні до чого, оптимальним буде 30-літровий водонагрівач. Для великої родини підійде бойлер на 100 літрів. Такий прилад встановлюють найчастіше в приватному будинку.
  2. Встановлення водонагрівача. Питання в тому, який варіант вибрати: горизонтальний (звільняє місце), або ж вертикальний тип встановлення (хороший вибір для котеджів, або дач). Деякі виробники пропонують оцінити моделі універсального розташування.
  3. Покриття для бака. Виділяють нержавіючу сталь, або емаль. Водонагрівачі з емалевої кришкою часто доповнюють скляним покриттям. Цей варіант має масу переваг, але потребує акуратного ставлення. Перевага вибору покриття з нержавійки в тому, що матеріал не піддається корозії.
  4. Трубчастий електронагрівач (ТЕН) буває «мокрого» і «сухого» типу. Перший варіант обладнаний за допомогою нагрівача. За станом приладу потрібно стежити через відкладення, необхідна періодична очистка від накипу. Перевага «сухого» ТЕНа в його герметичності, відсутності контакту з водою. Для більшої продуктивності, експерти радять віддавати перевагу бойлерам з декількома ТЕНами.
  5. Важливим критерієм є також потужність і час нагрівання.

Вибираємо форму водонагрівача

Покупці стоять перед вибором того, яку форму бойлера вибрати:

  • плоский водонагрівач, який відрізняється простою конструкцією і доступною ціною, але займає багато місця. Такий прилад погано вписується в інтер’єр приміщення;
  • більш сучасним і технологічним вважається вибір прямокутного водонагрівача. Їх форма акуратна, вони не займають багато місця і вписуються в інтер’єр завдяки різноманітності виконання. До мінусів відносять їх високу вартість;
  • схожі на стандартні моделі слім-нагрівачі. Їх відмінна риса полягає в більш компактному корпусі. Вони менше нагрівають води, але і коштують дорожче.

Економічність водонагрівача

Залежить безпосередньо від розміру і типу теплоізоляції приладу. Якщо ви плануєте використовувати постійно бойлер, вигідніше віддати перевагу накопичувальному типу. Проточні бойлери в свою чергу характеризуються підвищеним споживанням.

Ще один показник – ваші потреби. У тому випадку, якщо прилад буде їх перевищувати, заощадити не вийде. Ще один варіант економії – горизонтальна установка, адже в такому випадку рідина охолоджується набагато повільніше.

Поради експертів допоможуть жителям Дніпра звернути увагу на ключові моменти. Користувач може краще ознайомитися з моделями, їх достоїнствами і недоліками. Таким чином, обраний водонагрівач буде підходити вашим вимогам, прослужить дійсно довго.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.