Середа, 29 Травня, 2024

Вулиця Яворницького потрапила до номінантів престижної європейської премії

Після масштабної реконструкції вулицю Яворницького номінували на премію Міса ван дер Рое. Нагорода видається найкращим сучасним архітектурним об’єктам у Європи. Премію вручають раз на 2 роки, тому номінантами стали проєкти за 2020-2021 роки. Далі на dnepr-future.com.ua.

Переможців оголосять весною 2022 року.

Нагадаємо, що минулого року одна з найстаріших вулиць міста була представлена у новому вигляді. Головна зміна – це перетворення проїзної частини на пішохідну вулицю. Завдяки коштам містобудування проєкт об’єднує два чинних розірвані пішохідні простори – сквер і парк в єдину пішохідну систему, що задає вектор розвитку навколишнього середовища для всього міста.

Автори проєкту відмітили, що головна мета реконструкції полягала у створенні інклюзивності для всіх груп населення. До реконструкції вулиця мала форму автомобільної з надлишком хаотичного паркування і використовувалася виключно як транзитний простір. Вуличне середовище було зосереджено лише на комфорті автомобільного транспорту. Тепер на вулиці організований безперервний рух пішоходів на одному рівні без перепадів і сходинок. Також архітектори подбали й про велосипедні доріжки, які позначені намистинами з нержавіючої сталі. В Україні ця технологія була використана вперше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.