Неділя, 26 Травня, 2024

Дитсадок Дніпропетровщини може отримати міжнародну премію

Сучасний дитячий садок у селищі Обухівка (Дніпропетровська область) став претендентом на міжнародну архітектурну премію «ArchDaily 2022 Building of the Year Awards». Нагороду щороку організовує престижний архітектурний блог ArchDaily. Детально про подію розповість dnepr-future.

Дитсадок у 2018 році спроєктували архітектурне бюро Valentirov&Partner. У 2019 році заклад відкрив свої двері для обухівських дошкільнят.

Будівлю замовила місцева громада і профінансувала обласна влада. Для реалій України проєкт був експериментальним, оскільки мав велику кількість відхилень від застарілих з радянських часів будівельних норм та вимог. Команді проєкту, включаючи представників Замовника, довелося докласти певних зусиль для узгодження проєктних рішень.

У архітекторів була мета створити не лише сучасну гарну споруду, але ще й спроєктувати її згідно з екологічними нормами.

Основна ідея – створити простір, наповнений сонячним світлом, і при цьому забезпечити максимальний зв’язок інтер’єру з навколишнім ландшафтом.

Тектоніка фасаду – це елементи, що захищають приміщення від перегріву влітку. Завдяки південній орієнтації передбачено використання сонячної енергії для обігріву приміщень восени та взимку, коли сонце опускається нижче за горизонт. Дизайн інтер’єру простий та функціональний. Основна мета – створити невигадливий фон для кольорового та емоційно яскравого дитячого світу.

Велика площа вітражів виконана з орієнтацією на південь, щоб максимально заповнити сонячним світлом кімнати. Крім того, сонячні панелі на даху забезпечують більш як половину річної потреби будівлі в електроенергії.

Дитячий садок неодноразово був номінований на українських та міжнародних конкурсах. Наприклад, влітку 2021 об’єкт став номінантом премії Євросоюзу – Mies van der Rohe Award.

Тепер обухівський дитсадок боротиметься за здобуття міжнародної премії «ArchDaily 2022 Building of the Year Awards».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.