Субота, 27 Липня, 2024

Космічний музей у Дніпрі

Дніпро — могутнє місто-мільйонник з великими підприємствами, цікавими музеями, центрами дозвілля. У місті є багато науковців, що в минулому та сучасності зробили місто відомим через власні розробки та праці. Також Дніпро вважають “космічною столицею” України, бо це єдине місто де ракети можна побачити просто на вулиці. Далі на dnepr-future.

Щоб розширювати знання дорослих та дітей у місті є навіть спеціальний космічний музей. Лише там можна побачити справжній супутник.

Космічна індустрія

Дніпро є головним містом країни у сфері розроблення та вироблення ракетно-космічної техніки. Є великий космічний центр — Державне підприємство “Південне”, де виготовляють різні ракети, апарати для запуску супутників та міжнародних космічних проєктів. Підприємство має тісну співпрацю з різними космічними організаціями світу, зокрема з “Європейським космічним агентством” та “НАСА”. У 2019 році створили Консорціум “Укркосмос”, що зміг об’єднати космічні компанії України для розвитку космічної галузі.

Космічний музей міста

У Дніпрі є аерокосмічний музей — “Національний центр аерокосмічної освіти молоді України імені О. М. Макарова”. Центр назвали на честь українського ракетобудівника Олександра Макарова, який у 1961-1986 роках керував Південним машинобудівним заводом (“Південмаш”). Центр створили за указом президента України за ініціативою Національної космічної агенції України та Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання “Сузір’я”. Також підтримку отримали від Державного підприємства Виробниче об’єднання “Південмаш” та Державного конструкторського бюро “Південне”.

Центр працює, щоб реалізовувати державну молодіжну політику в області аерокосмічної освіти. Це створює гарні умови для інтелектуального розвитку молоді й формує науково-технічну еліту країни. У Дніпрі дуже багато талановитих людей і їх треба було залучати до цікавої діяльності, підтримувати та зацікавлювати. Музей розвиває у дітей дослідницьку діяльність у сфері космосу, космічної техніки, фізики космосу.

Дуже цікавими є екскурсії, які пропонує Центр. Подивитись можна експонати виставкового комплексу НЦАОМ. Там можна побачити ракети, супутники й інші досягнення ракетно-космічної галузі. У виставкових залах розміщені різні космічні апарати від найперших до унікальних, багатофункціональних і тих, які призначені для дослідження Сонця та моніторингу Землі. Основними експозиціями вважають ті, які присвячені О. М. Макарову та М. К. Янгелю.

Джерело: unaec.dp.ua

На відкритому майданчику можна було бачити справжні мирні та бойові ракетоносії, ракетні двигуни та головні блоки. Достеменно невідомо чи стоїть ця виставка з початком вторгнення росії в Україну, але до війни її відвідували за рік понад 25 000 осіб. Це були як місцеві мешканці, так і мандрівники.

Освіта

Центр пропонує для молоді опанувати аерокосмічну освіту. Створена ціла система навчання та виховання дітей, щоб їх зацікавити космонавтикою та авіацією. Також є профорієнтація та підготовка спеціалістів для аерокосмічної сфери, обговорюють перспективи подальшого розвитку. В процес залучили професорів та доцентів вищих навчальних закладів, викладачів та спеціалістів підприємств ракетно-космічної галузі.

За роки існування Центр розробив та успішно впровадив освіту “Школа — Вищий навчальний заклад — Підприємство”. Всі її випускники успішно вступають в університети. Функціонують такі напрямки: аерокосмічна школа, комп’ютерні та мережеві технології, аерокосмічні гуртки.

Ніхто не знає, а може у Центрі навчаються майбутні науковці, інженери, розумні дніпряни, які колись виведуть виробництво ракетної техніки на новий рівень. Варто відвідати такий цікавий музей та показати дітям визначні експонати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.