П’ятниця, 11 Жовтня, 2024

Зміна назв вулиць та ліквідація радянської символіки на Дніпропетровщині

На своїй сторінці у Фейсбук міський голова Новомосковська опублікував пост, в якому сповістив всіх мешканців про прийняте рішення. На в’їзді до Новомосковського району на узбіччі біля дороги було демонтовано стелу з назвою: «Новомосковский район». Дане рішення ухвалила районна влада. Далі на dnepr-future.com.ua.

Як повідомив мешканцям міський голова Новомосковська Сергій Резнік стелу прибрано по двом причинам. По-перше, вона могла слугувати орієнтиром для ворогів-окупантів. А по-друге, на стелі були зображені символи Радянського Союзу – серп та молот, такі позначення були заборонені законом про декомунізацію 2015 року.

У планах міського голови Сергія Резніка також є зміна і самої назви міста: «Новомосковськ», але це питання не буде вирішуватись в умовах воєнного стану в країні.

Чому назву міста не змінили ще до початку війни?

Раніше не змінювали назви, бо до Новомосковська не можливо було застосувати якесь визначення із закону про декомунізацію. Тоді влада не вбачала в назві міста ні «комуністичного», і «нацистського», а ні «тоталітарного» змісту. До того ж на зміну назви міста не наполягав Український інститут національної пам’яті, але наразі Верховною Радою України було прийнято закон про «деколонізацію топонімії». Даний законопроєкт передбачає заборону всіх назв географічних об’єктів, які символізують або пропагандують країну-окупанта (Російську Федерацію).

Слід зазначити, що процедура зміни назви міста декілька складніша, ніж зміна наприклад назви вулиці. Потрібно отримати остаточне рішення з боку депутатів Верховної Ради України за проханням міської ради.

Що стосується прохання міської ради, то думка самого Сергія Резніка спирається на тому, що потрібно заслухати максимально більшої кількості людей: не тільки мешканців Новомосковська, але й користувачів гаджетів, соціальних мереж. Починати розгляд даного питання міський голова Новомосковську не вбачає за раціональне при ситуації, коли приблизно шоста частина населення знаходиться в західній частині України або ж за кордоном. Думка всіх воїнів, які наразі захищають країну від агресора, також дуже важлива. На цьому наполягає мер Сергій Резнік.

Зміна назв вулиць у Дніпрі

Рішенням міської ради в Дніпрі було змінено назви 33 вулиць. Найбільші зміни торкнулися Новокодакського та Амурського району. До цього моменту в 2015 році 350 вулиць змінили свої назви.

Амур-Нижньодніпровський район: провулок Бурятський – Бучанський, Воркутинський – Вольовий, Ростовський – Конотопський, Тагільський – Новоазовський; вулиця Ростовська – Конотопська, Тагільська – Новоазовська, Уфімська – Деснянська, Хабарівська – Салтівська; туп. Ростовська – Конотопська.

Новокодацький район: вулиця 30-ї Іркутської Дивізії – Українських воїнів, Біломорська – Чорнобаївська, Митищинська – Польська, Орська – Краматорська, Сахалінська – Бахмутська, Шушинська – Молочанська, Якутська – Високопільська, Алтайська – Чечелівська.

Індустріальний район: вулиця Хабарівська – Салтівська, Пулковська – Дебальцівська, Саратовська – Новокаховська, Магаданська – Волонтерська; провулок Московський – Азовсталі.

Шевченківський район: вулиця Абхазька – Ірпінська, Ярославська – Вишгородська, Рибінська – 25-ї Січеславської бригади, Челюскіна – 93-ї Холодноярської бригади; провулок Абхазький – Ірпінський.

Самарський район: вулиця Домодєдовська – Ворзельська, Псковська – Авдіївська, Шереметьєвська – Бориспільська, Магаданська – Волонтерська.

Соборний район: вулиця Білгородська – Наукових працівників, Абхазька – Ірпінська.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.