Неділя, 26 Травня, 2024

Позитивні події 2021 року в Дніпрі: підбиваємо підсумки

Рік 2021 був дуже насиченим на події, а також відзначився зведенням видатною кількістю нових об’єктів.

Найбільш видатним та масштабним став, звичайно, Південний обхід, пише dnepr-future.com.ua.

Практично 10 років знадобилось для будування цього шляху, вартість якого склала в гривнях – приблизно 1,5 мільярди. Появи нової об’їзної дороги дуже всі чекали. В день, коли відбулось відкриття організували дивовижне шоу с піротехнікою та старовинними автівками.

Будування нового аеропорту

Найзаповітнішою та багаторічною мрією Дніпрян було зведення нового аеропорту, будівництво якого вже розпочато. Тендер на втілення проекту у життя щодо будівництва злітно-посадкової смуги виграв турецький підрядник, який вже у жовтні зайшов на об’єкт та почав його зводити. Термінал зводитиме інша приватна фірма, яка до речі, свою частину робіт обіцяє здати вже по завершенню 2022 року.

Не можливо не згадати про масштабне будівництво за своїм розмахом відносно місця відпочинку та дозвілля! Чергова прикраса міста була презентована мешканцям до свята Дня міста у вересні. Тепер на цьому місці є інклюзивний парк, ворк-аут локації та яскраві дитячі майданчики. Волонтерами було висаджено багато молодих дерев, з’явилися газони для відпочинку та нове сучасне освітлення. Разом зі сквером оновився також фасад поряд побудованих будинків: їх утеплили та пофарбували різноманітними фарбами. Модернізацію та сучасне утеплення цього року запровадили у багатьох школах, дитячих дошкільних закладів та лікарнях. Це стало можливим завдяки співпраці з європейськими інвесторами. Міська рада та ЄБРР підписали договір на грант у лютому 2021 року на 5,5 мільйонів євро.

Під час підписання угоди мер міста Борис Філатов заявив, що гроші, які місто, за великим рахунком, отримало в якості подарунка, дозволять знизити кредитну ставку ЄБРР. Вона буде знижена до мінімальної межі.

Дніпровський планетарій

Відвідувачі змогли на власні очі роздивитись інтерактивну експозицію та унікальне обладнання планетарію на початку 2021 року. Для майстрів створення зоряної зали було найважчим викликом, це було найскладнішим етапом реконструкції. Під час відвідування планетарію є можливість зануритись у справжній космічний вояж, адже під час будівництва майстри змінили кут нахилу куполу, а також встановили спеціалізовані крісла.

 XVI параолімпійські ігри у Токіо

Найгучнішою спортивною подією 2021 року сталі 16-ті паралімпійські ігри в Токіо. Нашу збірну представляли 138 спортсменів, 20 з яких – родом з Дніпра. Україна зайняла 6-е місце в загальному заліку.

Не менш значущим за спортивні події стало відкриття басейну. Мешканці Лівобережжя назвали відкриття басейну в Слобожанському дійсно  масштабною та самою очікуваною подією. Сюди тепер можуть приходити всі бажаючі, адже він розрахований і на дітей, і на дорослих. Зроблений за сучасними стандартами, з високотехнологічним обладнанням басейн в Слобожанському віднині являється єдиним водним простором на весь Лівий берег Дніпра.

На початку літа 2021 року посаду ректора Дніпровського національного університету отримав новий очільник. Ним став Сергій Оковитий, професор, доктор хімічних наук. Напередодні, до нього понад 20 років ректором ДНУ був Микола Поляков. Новий ректор має за мету реформувати вищий навчальний заклад та пообіцяв бути ближче до студентів.

Троє Дніпрян внесли до списку почесних громадян нашого міста

До списку почесних громадян нашого міста додались ще троє. Ними стали:

  1. Віктор Пінчук, бізнесмен та філантроп;
  2.  Віктор Ченцов, перший проректор університету митної справи та фінансів;
  3.  Геннадій Півняк, який очолював Дніпровську политеттехніку майже 40 років.

Новоолександрівський кромлех

Відкриття Новоолександрівського кромлеху стало значною історичною подією не тільки для Дніпропетровщини, а й для всієї України. Коли навесні будували елітну частину селища археологами було знайдено курган. Спеціалісти встановили, що його вік понад 5 тисяч років, він з часів мідної доби. Голова Новоолександрівської селищної ради до знахідки відноситься з радістю і в майбутньому має наміри щодо перетворення цього місця на музейний комплекс. Селищний голова Новоолександрівки Олександр Візір має за мету зробити зі знахідки археологів справжню туристичну перлину місцевості.

Запровадження соціального проекту

 Один з таких соціальних розробок спрямований на порятунок життів за допомогою спеціальних браслетів. Такі життєве важливі гаджети вже видають тяжкохворим та літнім жителям Дніпра. Якщо людині раптово стане зле, буде можливість дізнатися про його наявні хвороби, медичні протипоказання та контакти близьких людей і лікаря. Для отримання інформації потрібно лише сканувати QR-код з браслету. Дана акція направлена на те, щоб люди не проходили повз людини, що потребує допомоги, вважаючи, що той у стані алкогольного сп’яніння.

А ще, у Дніпрі втілили масштабний медичний проект. Провідні американські фахівці протягом цілого тижня проводили операції місцевій малечі з вродженими ортопедичними патологіями та опіками різної ступені важкості. Закордонні хірурги надавали допомогу абсолютно безкоштовною та, слід зазначити, що такі акції триватимуть і надалі. В 2021 році до Дніпра приїжджали декілька лікарів, які спеціалізуються на обличчі, руках або в області тулуба. Це дає можливість зробити дитині 3-4 операції одночасно.

Слід згадати і про арт-проекти 

Після перерви до нас повернувся фестиваль, який став визначним заходом для шанувальників музики. Але, в 2021 фестиваль «Джаз на Дніпрі» змінив локацію – переїхав з Монастирського острову до парку імені Шевченка, що ніяк не вплинула на погіршення атмосфери. Всі заплановані концерти відбулися за графіком.

Актриса та співачка Ніколь Рошель дуже позитивно сприйняла пропозицію прийняти участь у фестивалі цього року. Вона розповіла, що завжди вирушає туди, де хочуть слухати її пісні, та повертається туди, де їй подобається. Щоправда, цього разу послухати джаз було можливим лише після проходження ПЛР-тесту, але це публіку не зупинило.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.